Ankara Shopping Fest'in talihlileri otomobillerini aldı

  • Yazı boyutu
Ankara Shopping Fest'in talihlileri otomobillerini aldı

Festival kapsamında kredi kartı ile alışveriş yaparak otomobil kazanan 22 talihliye araçları teslim edildi

Başkent'te 8 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen Ankara Alışveriş Festivali (Ankara Shopping Fest) kapsamında kredi kartı ile alışveriş yapan 22 talihliye otomobilleri teslim edildi.
     Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan çekilişle otomobil kazanan 22 talihliye otomobillerinin teslim edilmesi için Congresium Ankara ASF Merkezi'nde tören düzenlendi.
     Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, buradaki konuşmasında, festivalin Ankara'daki tüm sektörleri canlandırdığını belirterek, "Festivalde, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre toplamda yüzde 33'lük ciro artışı yaşandı" dedi. Bu süreçte demiryollarını kullanarak 294 bin kişinin Ankara'ya geldiğini ifade eden Bezci, festival sürecinde gerçekleşen hızlı tren seferleriyle 6 milyon liralık ciro elde edildiğini bildirdi.
     Festivalin, Ankara'nın tanıtımına da büyük katkı yaptığının altını çizen Bezci, "Festivale ilişkin görsel, yazılı ve internet medyasında çıkan haberlerin reklam değeri 250 milyon doları aştı" diye konuştu.
     Ankara Shopping Fest Hazırlama Komitesi Başkanı Mehmet Akbacakoğlu da söz konusu dönemde yabancı turist sayısında yüzde 22, yerli turist sayısında ise yüzde 20'lik bir artış yaşandığını belirterek, yabancı turist harcamalarında yüzde 900'lere varan artışlar yaşandığını söyledi.
     Bazı talihlilere kazandıkları otomobillerin anahtarlarını teslim eden AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler ise Ankara'nın birçok alanda marka kent olduğunu ifade ederek, iyi bir şekilde organize edilen festivalin Ankara'nın marka değerini daha da arttırdığını dile getirdi.
     Konuşmaların ardından, festival süresince Ankara'da kredi kartıyla her 25 liralık alışverişle çekilişe katılma hakkı elde edenlerden otomobil kazanan 22 kişiye araçları teslim edildi.
     Talihlilerden 15'inin Ankara, 2'sinin İstanbul, diğerlerinin ise Bursa, Şanlıurfa, Kastamonu, Diyarbakır ve Gümüşhane'de yaşadığı bildirildi.
     Fiat Linea kazanan talihlilerin isimleri şöyle:
     "Mehmet Büyükhanlı, Cengiz Polat, Emrah Bayındır, Barış Özmen, Kaydeli Kaymak, Veysel Uzun, Asiye Cevtekin, Yasemin Aygün, Mine Özcan ,Oğuzhan Hirik, Yahya Esersin, Hasan Elveren, Yeşim Tan, Yaşar Doğanoğlu, Ülkü Aktuğ, Tamer Şahin, Mahmut Beşli, Ali Taşdemir, Adem Kutluer, Ahsen Erat, Fatma Alemdar, Ahmet Şakar."
     Törene, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Başkan Yardımcısı Mehmet Aypek ve davetliler katıldı.
    
    
    


Bu haberi 232 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir