Ankara Sanayi Odası Başkanı Özdebir: "Hacettepe Üniversitesi ile birlikte meslek yüksekokulu…

  • Yazı boyutu
Ankara Sanayi Odası Başkanı Özdebir:
  "Hacettepe Üniversitesi ile birlikte 
  meslek yüksekokulu…

Ankara Sanayi Odası Başkanı Özdebir: "Hacettepe Üniversitesi ile birlikte meslek yüksekokulu açıyoruz"

Ankara Sanayi Odası Başkanı (ASO) Nurettin Özdebir, "Hacettepe Üniversitesi ile birlikte meslek yüksekokulu açıyoruz" dedi.
     Özdebir, Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi tarafından BOSS Otel'de düzenlenen iftar yemeğinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın düzenlediği yarışmada 1. Organize Sanayi Bölgesi'nin en çevreci sanayi bölgesi seçildiğini anımsattı.
     Bu başarının tüm sanayicilerin katkılarıyla gerçekleştiğini ifade eden Özdebir, çevreye daha duyarlı olarak bu unvanı önümüzdeki yıllarda da korumaya çalışacaklarını söyledi.
     Sanayicilerin en büyük sorununun nitelikli iş gücü yetersizliği olduğuna dikkati çeken Özdebir, "Bu sorunu organize sanayi bölgesi içerisinde kurulacak meslek liseleri ile çözüme kavuşturmayı kavuşturmayı amaçlıyoruz. Bunun Hacettepe Üniversitesi ile birlikte Meslek Yüksek okulu açıyoruz. Milli Eğitim Bakanı ile görüşerek, Tekel binalarının tahsisini bakanlıktan eğitim amaçlı devraldık. Bu okullarda sanayimize hemen adapte olabilecek mühendis arkadaşları yetiştirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.
     İftara, Ankara Sanayi Odası üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir