Ankara Kalkınma Ajansı'ndan ODTÜ'ye teknik destek

  • Yazı boyutu
Ankara Kalkınma Ajansı'ndan ODTÜ'ye teknik destek

Ankara Kalkınma Ajansı'ndan ODTÜ'ye teknik destek

Ankara Kalkınma Ajansı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından hazırlanan "İleri Düzey Proje Yönetimi" projesine destek verecek.
     Ankara Kalkınma Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, "İleri Düzey Proje Yönetimi" konusunda üniversite bünyesinde verilecek eğitimleri kapsayan proje sözleşmesi, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı ve ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Volkan Atalay tarafından imzalandı.
     İmza sonrasında desteklerinden dolayı Ankara Kalkınma Ajansı'na teşekkür eden Atalay, projeden, özellikle ODTÜ'nün bilgi-işlem gibi teknik bölümlerinde projeler konusunda çalışan uzmanlar ile yönetici personelin yararlanacağını belirtti. Atalay, verilecek eğitimler sayesinde katılımcılara ileri düzey proje yönetimi konusunda gerekli bilgi ve yöntemlerin kazandırılacağını ifade etti.
     Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı da proje hazırlama ve yönetme konusunda Ankara'da bulunan tüm kuruluşlarda kapasite oluşturulmasını önemsediklerini kaydetti. Balcı, bu sayede yerli ve yabancı kaynaklardan Ankara'ya daha fazla proje kazandırılmasının mümkün olabileceğini vurguladı.
     ODTÜ'nün dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında bulunduğuna dikkati çeken Balcı, bundan sonraki süreçte üniversitenin daha da iyi konuma geleceğine duyduğu inancı belirterek, ajans olarak bu çalışmalara her türlü katkıyı vermeye devam edeceklerini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir