Ankara Kalkınma Ajansı'ndan 6 projeye destek

  • Yazı boyutu
Ankara Kalkınma Ajansı'ndan 6 projeye destek

Ankara Kalkınma Ajansı'ndan 6 projeye destek

Ankara Kalkınma Ajansı, 2012 Yılı Temmuz-Ağustos Dönemi "Teknik Destek Programı" kapsamında 6 projenin destekleneceğini bildirdi.
     Ankara Kalkınma Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 2012 Yılı Temmuz-Ağustos Dönemi "Teknik Destek Programı" başvurularının sonuçlandığı ifade edildi. Söz konusu program kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı'na 14 destek başvurusu gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, yapılan değerlendirmeler sonucu 6 destek başvurusunun 2012 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmesinin uygun bulunduğu kaydedildi.
     Açıklamada, programdan kamu kurum, kuruluşları, yerel yönetimler ile sivil toplum örgütlerinin faydalanabildiği ifade edilerek, Ankara Bölge Planı amaçları doğrultusunda kurumların teknik kapasitelerinin arttırılmasının hedeflendiği belirtildi. Program kapsamında Teknik Destek Programı ile Ankara'da kurum ve kuruluşların eğitim ve benzeri faaliyetleri desteklenirken, kurumsal kapasite artırımı sağlayacak süreç ve platformların oluşmasının da amaçlandığı kaydedildi.
     Açıklamaya göre, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmesi uygun bulunan başvurular ve faaliyetleri şöyle:
     "Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9'uncu Bölge Müdürlüğü-Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü-Engelli Bireylerin İşgücü Piyasasına Aktif Entegrasyonu, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi-Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü-Ankara Çocuk Dostu Şehir Çalışmasının Projelendirilmesi, Kalecikliler, Eğitim, Kültür, Turizm, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KALEDER)-KALEDER Kapasite ve Uygulamalı Proje Geliştirme Çalışması/Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği-Proje Döngüsü Yönetimi ve Fon Kaynakları Eğitimi."
     Ankara Kalkınma Ajansı'nın 2012 Yılı Teknik Destek Programı'ndan şu ana kadar 16 kurum ve kuruluşun yararlandığı ifade edilen açıklamada, 2012 Yılı Teknik Destek programı kapsamında, program için ayrılan kaynağın bitimine kadar başvuruların yıl sonuna kadar alınmasına devam edileceği kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir