Ankara Kalkınma Ajansı dış ticaret eğitimleri başlıyor

  • Yazı boyutu
Ankara Kalkınma Ajansı dış ticaret eğitimleri başlıyor

Ankara Kalkınma Ajansı dış ticaret eğitimleri başlıyor

Ankara Kalkınma Ajansı'nın düzenlediği "Dış Ticaret Eğitimleri" yeniden başlıyor.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Ankara'nın ihracat potansiyelinin gelişmesine katkıda bulunmak üzere, Ankaralı girişimcilere ve firma sahiplerine ücretsiz olarak verilen 16 saatlik "Nasıl İhracatçı Olunur-" konulu dış ticaret eğitiminin ikincisinin, 22 Eylül-14 Ekim tarihleri arasında iki grup halinde düzenleneceği bildirildi.
     Açıklamada, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı'nın da görüşlerine yer verildi.
     Ajans'ın, Ankara'yı ekonomik, kültürel ve siyasal açıdan küresel bir başkente dönüştürecek kalkınma stratejilerinin geliştirilmesinde öncü olmak vizyonuyla faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan Balcı, bu kapsamda Ankara'yı başta katma değeri yüksek sektörler olmak üzere yenilikçilik yoluyla kaliteli ürün ve hizmet çeşitliliği sunarak küresel düzeyde rekabet edebilen bir merkez haline getirmenin, ana hedefleri arasında bulunduğunu ifade etti.
     Balcı, şunları kaydetti:
     "Kuşkusuz bu amaca ulaşabilmek için bölgeye özgü ihracat stratejilerinin oluşturulması ve ihracat kapasitesinin geliştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu çerçevede 16 saatlik 'Nasıl İhracatçı Olunur-' başlıklı eğitimlerin ikincisini yeni dönemde başlatmış bulunuyoruz. Geçtiğimiz Nisan ayında düzenlediğimiz ilk program büyük ilgi gördü ve yaklaşık 200 kişi eğitimden faydalandı. Sonbahar dönemi programının da büyük ilgi göreceğine ve Ankara'nın dış ticaret potansiyelinin artışına katkı sağlayacağına inanıyorum."
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir