Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Karakuş: -"5 yıl vadeli ucuz kredi 50 bin yeni istihdam…

  • Yazı boyutu
Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Karakuş:
  -"5 yıl vadeli ucuz kredi 50 bin yeni istihdam…

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Karakuş: -"5 yıl vadeli ucuz kredi 50 bin yeni istihdam getirir"

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya yatırım için Halk Bankası'nın uzun vadeli ucuz kredi vermesi gerektiğini savunarak, 5 yıl vadeli ucuz kredinin 50 bin yeni istihdam oluşturabileceğini kaydetti.
     Karakuş, yaptığı yazılı açıklamada, mevcut bankacılık sisteminin Türk iş dünyasını yatırım anlamında desteklemekten uzak olduğunu iddia ederek, misyonu itibariyle Halk Bankası'nın bu açığı kapatabileceğini belirtti.
     Doğu ve Güneydoğu'da istihdamın geliştirilmesi için en büyük görevin bankalara düştüğünü ifade eden Karakuş, şunları dile getirdi:
     "Eğer bankalar yatırımcıyı bu bölgelerde ucuz ve uzun vadeli kredi ile desteklerlerse iş dünyası buna kayıtsız kalmaz. Halk Bankası durumdan vazife çıkarıp bu bölgeler için cazip kredi olanakları sunmalı. 5 yıl vadeli ucuz kredi 50 bin yeni istihdam getirir."
     Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın açıkladığı yeni teşvik alanları konusunda değerlendirmelerde bulunan Karakuş, ileri teknoloji yatırımları ve döviz sağlayıcı kültür sanat üretimlerine teşvik getirilmesinin son derece önemli olduğuna dikkati çekti.
     Film sektörünün Türkiye'de ihraç edilebilir en önemli sektörler arasına girdiğini, kentlerin bu alanlara yatırım yapması gerektiğini belirten Karakuş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Ankara'ya film platosu kurma fikrinin son derece ciddiye alınması gereken bir fikir olduğunu ifade etti.
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir