Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Karakuş: -"Bizi bu güzel havalar mahvetti"

  • Yazı boyutu
Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Karakuş:
  -"Bizi bu güzel havalar mahvetti"

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Karakuş: -"Bizi bu güzel havalar mahvetti"

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesinin hazır giyim sektörünün kötü etkilediğini savunarak, "Bizi bu güzel havalar mahvetti" dedi.
     Karakuş, yaptığı yazılı açıklamada, kışlık ürünlerin satışını engelleyen iyi hava koşulları nedeniyle perakende sektörünün durgunluk yaşadığını belirtti. Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyrettiğini ifade eden Karakuş, "Bizi bu güzel havalar mahvetti" ifadesini kullandı.
     Sektörün önemli markalarının bile sezona yüzde 50'lere varan oranlarda indirimlerle girmelerine dikkati çeken Karakuş, sektör için 2012 yılının uyarı, 2013 yılının ise kırmızı alarm yılı olacağını öne sürdü.
     Karakuş, markaların agresif büyüme stratejisi izlediğini kaydederek, bu durumun masrafları artırdığını ve rekabet hızlandırdığını bildirdi.
     Başta İstanbul ve Ankara Shopping Fest projelerinin başarısız olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını savunan Karakuş, "10 ay indirim yapılan ve yabancı turist gelmeyen bir kentte Alışveriş Festivali olmaz. Ankara ve İstanbul'da yapılan festivallerin indirimli shopping kozu elden giderse, festivalin feshi de gündeme gelir" görüşünü savundu.
    
    
    

Bu haberi 80 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir