Ankara'da demiryolu zirvesi

  • Yazı boyutu
Ankara'da demiryolu zirvesi

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'na (EİT) üye ülkelerin üst düzey demiryolu yetkilileri, demiryolu sektöründeki gelişmeleri Ankara'da ele alacak.

     TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, EİT'e üye ülkelerin üst düzey demiryolu yetkililerinin, demiryolu sektöründeki gelişmeleri 26-28 Haziran tarihleri arasında Ankara'da yapılacak çalıştay ve toplantılarda ele alacakları belirtilerek, Türkiye, Azerbeycan, Pakistan, Afganistan, İran, Türkmenistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Özbekistan'ın üst düzey demiryolu yetkililerinin katılacağı bildirildi.
     Birleşmiş Milletler ve İslam Kalkınma Bankası'nın da temsilci göndereceği EİT/BM-AEK Tek Tip Demiryolu Hukuku Çalıştayı'nın yarın saat 10.00'da yapılacağının kaydedildiği açıklamada, Türkiye'yi TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın temsil edeceği Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 11. Demiryolu Kuruluşları Toplantısı'nın ise 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirileceği kaydedildi.
     Açıklamada, 28 Haziran Perşembe günü yapılacak toplantıda ise Çin ve Avrupa'nın; Kırgız-Tacikistan-Afganistan-İran-Türkiye üzerinden demiryoluyla bağlanmasının, EİT İslamabad-Tahran-İstanbul ve İstanbul-Tahran-Almatı konteyner trenlerinin, EİT/İKB Ortak Ulaştırma Transit Çerçeve Anlaşması (TTFA) Projesi altında önerilen kapsamlı EİT demiryolu ağ geliştirme planının değerlendirilmesi ve fon kaynaklarının güvenceye alınması gibi konuların görüşüleceği ifade edildi.
    
    
    


Bu haberi 248 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir