Ankara'da aydınlatma direkleri artık daha güvenli

  • Yazı boyutu
Ankara'da aydınlatma direkleri artık daha güvenli

Ankara'da aydınlatma direkleri artık daha güvenli

Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Enerjisa), aydınlatma direklerine, çalışma, yıpranma ve sökülmeye karşı dayanıklı bir malzemeden üretilen, ayrıca üzerinde kilit mekanizması bulunan yeni kapaklar monte etmeye başladı.
     Enerjisa'dan yapılan yazılı açıklamada, aydınlatma direkleri üzerinde açıkta kalan elektrik kablolarının yarattığı can ve mal riski konusunda kalıcı bir çözüm için yola çıkıldığı, saha analizleri, teknik çizimler ve prototip tasarımlar sonucunda yeni uygulamanın başlatıldığı bildirildi.
     Çalınma, yıpranma ve sökülmeye karşı dayanıklı bir malzemeden üretilen, ayrıca üzerinde kilit mekanizması bulunan yeni kapakların aydınlatma direklerine monte edilmeye başlandığı belirtilen açıklamada, Ankara merkezde yaklaşık 1 aydır kullanılan bu yeni uygulamanın olumlu sonuçlarının da gözlenmeye başladığı kaydedildi.
     Açıklamada, ilk etapta Ankara'da bulunan 7 bin adet aydınlatma direk kapağının yenileceği ve projenin kapsamının nüfus yoğunluğu ve risk durumu dikkate alınarak genişletileceği ifade edilerek, "Bu sayede hem açıkta kalan kabloların yaratabileceği tehlikeli durumlar asgari düzeye indirgenecek hem de bu kapaklardan doğacak olan maddi kayıpların önüne geçilmiş olacak" denildi.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir