Ankara 2. Sanayi Fuarı için geri sayım başladı -Başkentin sanayi potansiyelini göstermeyi…

  • Yazı boyutu
Ankara 2. Sanayi Fuarı için geri sayım başladı
  -Başkentin sanayi potansiyelini göstermeyi…

Ankara 2. Sanayi Fuarı için geri sayım başladı -Başkentin sanayi potansiyelini göstermeyi amaçlayan ANSAF, 20-24 Kasım tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek -ASO Başkanı Özdebir: -"Hedefimiz sadece yerel bir fuar yapmak değil. Türkiye'nin başkenti olan Ankara'ya yakışır uluslararası bir fuar gerçekleştirmek istiyoruz" -"Ankaralıların bu fuara sahip çıkmasını bekliyoruz" -"Demiryolu ulaşımının merkezi olan Ankara, neden Eskişehir'le birlikte demiryolu sanayisinin merkezi olmasın ve bu alanda bir demiryolu fuarı olmasın-"

Başkentin gelişimi, tanıtımı ve sanayi potansiyelini göstermeyi amaçlayan Ankara 2. Sanayi Fuarı (ANSAF) 20-24 Kasım tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
     Fuarın tanıtımı için Ankara Sanayi Odası'nda (ASO) düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, fuarların bir şehrin tanıtımında ve gelişmesinde büyük katkısı olduğunu belirterek, hedeflerinin sadece yerel bir fuar yapmak olmadığını, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'ya yakışır uluslararası bir fuar gerçekleştirmek istediklerini bildirdi.
     Ankara'nın ulaşılabilirliğini artırmak için bir çalışma başlattıklarını hatırlatan Özdebir, bu kapsamda şehre yapılan direkt uçuşları artırma noktasında adımlar attıklarını kaydetti.
     Özdebir, yurt dışında bir kente doğrudan ulaşım yoksa o yerin köy olarak algılandığını belirterek, "Hızlı tren çalışmalarıyla birlikte Ankara tren hatlarının düğüm noktası ilan edildi. Bu çalışmalar önümüzdeki sene daha da gelişecek, Çin'e kadar uzayacak. Bu da başkentin ulaşılabilirliğini ve ekonomik değerini arttıracak" diye konuştu.
     ANSAF'ın 2010 yılında 2 yılda bir tekrarlanmak üzere başlatıldığını hatırlatan Özdebir, "Ankaralıların bu fuara sahip çıkmasını bekliyoruz" dedi.
     Fuar alanıyla ilgili yaptıkları çalışmalara değinen Özdebir, Ankara Esenboğa Havalimanı yanında bulunan fuar alanının büyüklüğünün önce 1 milyon 800 bin metrekare olarak belirlendiğini, Bakanlar Kurulu Kararı'yla 3 milyon metrekareye çıkarıldığını bildirdi.
     Fuar alanının yanına film platolarının da yapılacağını anlatan Özdebir, Ankara'nın kültürel hayatının gelişmesinde bu platoların büyük katkısı olacağını ifade etti.
     Özdebir, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde fuara 23 ülkeden alım heyetlerinin geleceğini, söz konusu ülkelerden gelen sanayicilerin 3 gün boyunca konaklama masraflarının karşılanacağını söyledi.
    
     -Ankara demiryollarının da başkenti olacak-
    
     Hızlı tren çalışmalarıyla Ankara'nın, demiryollarının da başkenti konumuna geldiğini kaydeden Özdebir, "Demiryolu ulaşımının merkezi olan Ankara, neden Eskişehir'le birlikte demiryolu sanayisinin de merkezi olmasın ve bu alanda bir demiryolu fuarı olmasın-" dedi.
     ANSAF'a sponsor olan Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer de ANGİAD'ın kuruluş amacı ve misyonu doğrultusunda Ankara'nın gelişmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.
     ANGİAD'dan 25 firmanın bu fuara katılacağını dile getiren Değer, fuarın Ankara'nın tanıtımı için büyük önem taşıdığını bildirdi.
    
     -Fuarda sergilenecek ürün grupları-
    
     Fuarda, "Makine-Metal İşleme", "Endüstriyel Otomasyon", "Hidrolik Pnömatik", "Enerji, Elektrik ve Elektronik", "Depolama, İstif Etme ve Lojistik", "İnşaat ve Yapı Malzemeleri", "Çevre Teknolojileri", "İş makineleri ve Yedek parça", "Telekomünikasyon", "Isıtma, Soğutma ve Havalandırma", "Güvenlik Teknolojileri Ana ve Yan Sanayi", "Araç Üstü Ekipmanları, Teknolojileri ve Yan Sanayi" sektöründen ürün grupları sergilenecek.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir