ANGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Altındağ: -"Giderilmeyen belirsizlikler yüzünden hem inşaat…

  • Yazı boyutu
ANGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Altındağ:
  -"Giderilmeyen belirsizlikler yüzünden 
  hem inşaat…

ANGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Altındağ: -"Giderilmeyen belirsizlikler yüzünden hem inşaat sektörü, hem de ülke ekonomisi zarar görüyor"

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Emre Altındağ, "Giderilmeyen belirsizlikler yüzünden hem inşaat sektörü, hem de ülke ekonomisi zarar görüyor" dedi.
     Altındağ, yaptığı yazılı açıklamada, inşaat sektörünün ekonomik büyümenin yavaşladığı dönemde dahi istihdamın artmasına büyük katkı sağladığının altını çizerek, inşaat sektörünün güven ve istikrarın olduğu dönemlerde ekonomik büyümenin de üzerinde büyüme gösterdiğini kaydetti.
     Ekonomik büyüme ve istihdama katkı sağlayan sektörlerin başında inşaat sektörünün geldiğini belirten Altındağ, "Giderilmeyen belirsizlikler yüzünden hem inşaat sektörü, hem de ülke ekonomisi zarar görüyor" ifadesini kullandı.
     Emre Altındağ, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre Ekim ayında bir önceki aya göre inşaat sektörü güven endeksinin yüzde 7,1 oranında azaldığını anımsattığı açıklamasında, "Sektördeki güven endeksinin azalmasına yol açan en önemli neden, yaşanan belirsizliklerdir" görüşüne yer verdi.
    
    
    

Bu haberi 116 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir