ANGİAD'tan Suriyeli sığınmacılara 100 tekerlekli sandalye

  • Yazı boyutu
ANGİAD'tan Suriyeli sığınmacılara 100 tekerlekli sandalye

ANGİAD'tan Suriyeli sığınmacılara 100 tekerlekli sandalye

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD), anlamlı bir yardıma imza atarak ülkelerinde yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan yaralı Suriyeliler için 100 tekerlekli sandalye temin edecek.
     ANGİAD tarafından yapılan yazılı açıklamada, ANGİAD'ın Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) işbirliğiyle ülkelerindeki olaylarda yaralanarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli sığınmacılar için 100 tekerlekli sandalye temin edeceği belirtildi. Açıklamada değerlendirmelerde bulunan ANGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Değer, "Bu konuda önemli bir adım attığımıza inanıyoruz" dedi.
     Değer, Suriye'den her gün yüzlerce mültecinin Türkiye'ye geldiğini hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:
     "Şu an 80 bin Suriyeli komşumuz Türkiye'ye sığınmış durumda. Bu sayı her geçen gün daha da artıyor. Bu konuda çözümü tek başına devlete bırakmak çok yanlış. Devlet, millet ve Sivil toplum kuruluşları olarak bu sorunu çözmemiz gerekiyor. ANGİAD olarak yaptığımız bu girişimin diğer sivil toplum kuruluşları ve toplumun farklı kesimleri tarafından desteklenmesini istiyoruz."
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir