ANGİAD Suriyeli sığınmacılara iftar verecek

  • Yazı boyutu
ANGİAD Suriyeli sığınmacılara iftar verecek

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) yönetimi, Suriye'den kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli sığınmacılar iftar yemeği verecek.

     ANGİAD'dan yapılan yazılı açıklamada, Suriye'den kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Hatay'da yaşamlarını sürdüren Suriyeli sığınmacılar için bin kişilik iftar yemeği verileceği, bu nedenle ANGİAD yönetimi olarak bölgeye gidecekleri ifade edildi.
     ANGİAD Başkanı Abdullah Değer, geçen yıl Somalili ihtiyaç sahipleri yararına iftar yemeği düzenlediklerini anımsatarak, bu yıl da Suriyeli mültecilere iftar yemeği vereceklerini ifade etti. Ramazan ayının son haftası gerçekleşmesi planlanan bu organizasyonla ilgili hazırlıkların sürdüğünü ifade eden Değer, "Sığınmacılar için her türlü olanağı sağlayan Türk Hükümeti, bu konuda takdir toplamaktadır. Ankaralı genç işadamları olarak biz de çorbada tuzumuz olsun istedik. Düzenleyeceğimiz iftar yemeği, Suriyeli kardeşlerimizin yanında olduğumuzun bir göstergesi olacak" dedi.
    
    
    


Bu haberi 310 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir