ANGİAD Başkanı Değer: -"İşletmeler ne yazık ki çeşitli gerekçelerle markalaşmaktan kaçınmakta"

  • Yazı boyutu
ANGİAD Başkanı Değer:
  -"İşletmeler ne yazık ki çeşitli gerekçelerle markalaşmaktan kaçınmakta"

ANGİAD Başkanı Değer: -"İşletmeler ne yazık ki çeşitli gerekçelerle markalaşmaktan kaçınmakta"

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, işletmelerin çeşitli gerekçelerle markalaşmaktan kaçındıklarını belirterek, bunun sonucu olarak da pek çoğunun ya kendi yağlarıyla kavrulan ya da yabancı firmaların gölgesinden kurtulamayan şirketler haline geldiklerini bildirdi.
     Değer, yaptığı yazılı açıklamada, ANGİAD'ın düzenlediği Markalar Zirvesi etkinliğinin 3'üncüsü için hazırlıkların başladığına dikkati çekerek, 28 Mart'ta gerçekleştirilecek 3. Markalar Zirvesi'nin ana temasının "Fark Yaratanlar" olacağını kaydetti.
     Zirveye konuşmacı olarak bu yıl da kendi alanlarında fark yaratan, mal veya hizmet alanında markalaşmış firmaların temsilcilerinin katılacağını ifade eden Değer, katılımcıların marka olma yolunda nasıl fark yarattıklarını, firmaların bu yoldaki hedeflerinin neler olması gerektiğini anlatıp markalaşma konusunda iş dünyasına yol göstereceğini bildirdi.
     Koşulları giderek ağırlaşan bugünkü rekabet ortamında firmaların ayakta kalabilmesinin, uzun dönemde başarılı ve rakiplerinden farklı olabilmesi ve daha çok pazar payı elde edebilmesi için markalaşma yolunda ilerlemelerinin şart olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:
     "Bugün ülkemizde markalaşmaya yeterince önem verilmiyor. İşletmeler ne yazık ki çeşitli gerekçelerle markalaşmaktan kaçınmaktadır. Bunun sonucu olarak da pek çoğu ya kendi yağlarıyla kavrulan ya da yabancı firmaların gölgesinden kurtulamayan şirketler haline gelmişlerdir. Bizleri mutlu eden şeyse, başta Ankara'dakiler olmak üzere Türk firmalarının gerek yurt içinde gerekse yurt dışında güçlenerek rekabete devam etmelerini sağlamayı, dünya çapında marka olmalarının önünü açmayı hedefleyen Markalar Zirvesi'nin bu konuda farkındalık yaratmış olmasıdır. Bu zirve sayesinde işletmeler markalaşmanın önemini giderek daha fazla kavramaya, bu yönde adımlar atmaya başlamıştır. Ankara markalarını zirveye taşımayı kendisine hedef koyan ANGİAD, 3. Markalar Zirvesi'yle de bu hedefine bir adım daha yaklaşacaktır."
    
    
    

Bu haberi 108 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir