ANGİAD Başkanı Değer: "Hastaların ve yakınlarının kısa sürede ve mode şekilde sağlık…

  • Yazı boyutu
ANGİAD Başkanı Değer:
  "Hastaların ve yakınlarının kısa sürede ve mode

şekilde sağlık…

ANGİAD Başkanı Değer: "Hastaların ve yakınlarının kısa sürede ve mode şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanmasına olanak tanıyacak olan kampüsler, sağlık personelinin de çağdaş ortamlarda çalışmalarını sağlayacak"

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, hastaların ve yakınlarının kısa sürede ve mode şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanmasına olanak tanıyacak olan şehir hastaneleri kampüslerinin, sağlık personelinin de çağdaş ortamlarda çalışmalarını sağlayacağını bildirdi.
     Değer, yaptığı yazılı açıklamada, "Danıştay 13. Dairesi, açılan sağlık kampüsü ihalelerinin yürütmesini durdurma kararı verdi. Bu kararla gerek sağlık sektörü gerekse vatandaşlarımız için büyük önem taşıyan proje, sekteye uğradı. Durdurma kararı nedeniyle aylardır sürüncemede kalan projenin bu şekilde yeniden gündeme gelmiş olması son derece sevindirici bir gelişmedir" ifadesini kullandı.
     TBMM'de kabul edilen "Kamu Özel İşbirliği Modeli ile Tesis Yaptırılması, Yenilenmesi ve Hizmet Alınması Hakkında Kanun"un şehir hastaneleri yapımının önünü açtığına dikkati çeken Değer, Danıştay'ın ihalesini durdurma kararı verdiği ancak bu yasayla yapımı yeniden gündeme gelen hastanelerden ikisinin Ankara'da olacağını bildirdi.
     Etlik'te yapılması düşünülen şehir hastanesinin 3 bin 566 yataklı, Bilkent Şehir Hastanesi'nin ise 3 bin 600 yataklı olmasının planlandığını kaydeden Değer, şunları kaydetti:
     "Bunlar çok ciddi rakamlardır. 8'er hastaneden oluşacak bu kampüsler sayesinde halkımız yüksek standartlı sağlık hizmetine kavuşacak. Sağlık sektöründeki hizmet kalitesi büyük oranda artacak. Hastaların ve yakınlarının kısa sürede ve mode şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanmasına olanak tanıyacak olan kampüsler, sağlık personelinin de çağdaş ortamlarda çalışmalarını sağlayacak. Kampüsler aynı zamanda bulundukları şehrin gelişimine de her anlamda katkıda bulunacak."
    
    
    

Bu haberi 121 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir