ANGİAD Başkanı Değer: -"Gündemimiz ne olursa olsun yeni Anayasa çalışmalarından asla ödün…

  • Yazı boyutu
ANGİAD Başkanı Değer:
  -"Gündemimiz ne olursa olsun yeni Anayasa 
  çalışmalarından asla ödün…

ANGİAD Başkanı Değer: -"Gündemimiz ne olursa olsun yeni Anayasa çalışmalarından asla ödün vermemeliyiz. Bu konuda artık somut adımlar atılmasını bekliyoruz"

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, Türkiye'nin hızla değişen gündeminin, yeni Anayasa çalışmalarını sekteye uğrattığını savunarak, "Gündemimiz ne olursa olsun yeni Anayasa çalışmalarından asla ödün vermemeliyiz. Bu konuda artık somut adımlar atılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
     Değer, yaptığı yazılı açıklamada, yeni Anayasa çalışmalarının "ağır tempoda" ilerlediğini savundu. Uzun süredir gündemde olan yeni Anayasa'nın, Türkiye'nin geleceği için hayati önem taşıdığına dikkati çeken Değer, "Böylesine önemli bir konunun sık değişen gündeme kurban edilmesine izin vermemeliyiz. Yeni Anayasa'ya ilişkin çalışmalarda bugün gelinen nokta yetersizdir. TBMM çatısı altındaki partilerin oluşturduğu Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun görüşülen yaklaşık 100 maddeden yalnızca 3'te 1'inde anlaşma sağlamış olması, süreci çok uzatacak gibi görünüyor" değerlendirmesinde bulundu.
     Gündem ne olursa olsun yeni Anayasa çalışmalarından asla ödün vermemesi gerektiğini ifade eden Değer, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
     "Bu konuda artık somut adımlar atılmasını bekliyoruz. Komisyonu oluşturan partilerin aklı selim davranıp, asgari müştereklerde buluşarak süreci hızlandırmaları, Yeni Anayasa'ya biran önce son şeklini vermeleri gerekiyor. Türkiye'nin gündeminde ne olursa olsun, ilk sırada daima yeni Anayasa çalışmaları olmalıdır. Hiçbir olay, hiçbir gelişme bu konunun önüne geçmemelidir, siyasilerden öncelikli beklentimiz budur."
    
    
    

Bu haberi 89 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir