ANGİAD Başkanı Değer: -"Güçlü Türkiye ekonomisi için elimizi taşın altına koymak zorundayız"

  • Yazı boyutu
ANGİAD Başkanı Değer:
  -"Güçlü Türkiye ekonomisi için elimizi 
  taşın altına koymak zorundayız"

ANGİAD Başkanı Değer: -"Güçlü Türkiye ekonomisi için elimizi taşın altına koymak zorundayız"

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, güçlü Türkiye ekonomisi için ellerini taşın altına koymak, geri kalmış bölgelere yatırım seferberliği başlatmak zorunda olduklarını belirtti.
     Değer, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl sık sık 2013 yılının gelişmemiş bölgeler için yatırım yılı olması, bu bölgelere en az 1000 fabrika inşa edilmesi yönündeki isteklerini dile getirdiklerini ifade etti.
     Ekonomisi güçlü, halkı zengin ve refah içinde yaşayan bir Türkiye için bölgeler arası gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak zorunda olduklarını vurgulayan Değer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Sosyo-ekonomik gelişmişlik, ekonomik kalkınma ile özdeştir. Ekonomik kalkınma için bölgeler arası tüm dengesizlikleri ortadan kaldırmak gerekir. Güçlü Türkiye ekonomisi için elimizi taşın altına koymak zorundayız. Zengin iller fakir illere destek olursa, batıdaki iş dünyası, doğu ve güneydoğu bölgelerindeki işadamlarına, yatırımcılara deneyimlerini, tecrübelerini, bilgilerini aktarırsa hem doğru yatırımlar yapılır, hem de söz konusu yerlerin rekabet gücü artar. Türkiye'nin her yerinden başarılı işadamları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları kendi alanlarıyla ilgili olarak adeta bir sosyal sorumluluk projesi gibi kabul edip, sermayenin az olduğu yerlere el atmalı, gelir dağılımındaki adaletsizliğin ortadan kaldırılması için üzerine düşen neyse onu yapmalıdır."
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir