ANGİAD Başkanı Değer: -"ANSAF sayesinde Ankaralı sanayicilerin ihracat potansiyeli ciddi…

  • Yazı boyutu
ANGİAD Başkanı Değer: 
  -"ANSAF sayesinde Ankaralı sanayicilerin 
  ihracat potansiyeli ciddi…

ANGİAD Başkanı Değer: -"ANSAF sayesinde Ankaralı sanayicilerin ihracat potansiyeli ciddi biçimde artacak"

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, 2. Sanayi Fuarı'nın (ANSAF) Ankaralı sanayicilerin ihracat potansiyeli ciddi biçimde arttıracağını ifade etti.
     Değer, yaptığı yazılı açıklamada, ANGİAD'ın 20-24 Kasım tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek 2. Sanayi Fuarı'nın ana sponsoru olduğunu kaydederek, "ANSAF sayesinde Ankaralı sanayicilerin ihracat potansiyeli ciddi biçimde artacak"dedi.
     Türkiye'nin sanayi potansiyelinin görülmesi bakımından ANSAF'ın büyük önem taşıdığının altını çizen Değer, organizasyonun ayrıca Ankara'nın tanıtımı ve gelişimi için de fırsat olduğunu belirtti. Değer, fuarın, Ankara başta olmak üzere pek çok şehrin sanayicileri ile alıcılarının, işbirliği yapabilecekleri firmaları bir araya getireceğine dikkati çekerek, söz konusu fuara çok sayıda ülkeden katılım olacağını bildirdi.
     Değer, düzenlenecek fuarda Türk sanayicileriyle biraraya gelecek yabancı heyetlerin önemli ticari anlaşmalara imza atmalarını beklediklerini kaydederek, "Sanayi Fuarı'nda ikili görüşmelerde bulunacakları yabancı yatırımcılar ve sanayicilerle işbirliği yapacak olan Türk sanayicilerin önünü açılacağına, inanıyoruz. Bu da yalnızca o sanayicilerin değil, şehrimizin, ülkemizin, kısacası Türk ekonomisinin kazanacağı anlamına geliyor" ifadelerini kullandı.
    
     -Makine ağırlıklı fuar-
    
     Fuarda makine sanayi başta olmak üzere, otomasyon, hidrolik pnomatik, depolama istifleme, ısıtma ve soğutma sistemleri, elektrik panoları, inşaat ve iş makineleri üreten firma, kurum ve kuruluşlar bir araya geleceğini belirten Değer, ANGİAD'dan da 25 firmanı bu fuarda stand açarak ürünlerini tanıtma fırsatı bulacağını kaydetti.
     Ankara 2. Sanayi Fuarı'na başta sanayiciler ve yerel yönetimler olmak üzere ilgili tüm kesimlerin sahip çıkması gerektiğini bildiren Değer, fuarın Ankara ve bölge sanayicileri için ciddi bir fırsat olarak gördüklerini ve bu fırsatın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir