ANGİAD 3. Markalar Zirvesi -ASO Başkanı Özdebir: -(S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması) Daha…

  • Yazı boyutu
ANGİAD 3. Markalar Zirvesi
  -ASO Başkanı Özdebir:
  -(S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması) Daha…

ANGİAD 3. Markalar Zirvesi -ASO Başkanı Özdebir: -(S&P'nin Türkiye'nin notunu artırması) Daha fazlasını bekliyoruz, çünkü daha fazlasını Türkiye hak ediyor"

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, S&P'nin Türkiye'nin notunu artırmasına ilişkin, "Daha fazlasını bekliyoruz, çünkü daha fazlasını Türkiye hak ediyor" dedi.
     Ankara Genç İş Adamları Derneği'nin (ANGİAD) düzenlediği "3. Markalar Zirvesi"nin açılışında konuşan Özdebir, S&P'nin Türkiye'nin kredi notunu artırmasına ilişkin "S&P daha önce haksız yere indirdiği notu artırmış oldu. Daha fazlasını bekliyoruz çünkü daha fazlasını Türkiye hak ediyor. Bizim notumuzu indirdikten birkaç ay sonra Yunanistan'ın notunu 6 puan birden artırmışlardı" dedi.
     Büyüme rakamlarına değinen Özdebir, Türkiye'nin frene basmasının büyümeyi olumsuz etkilediğini, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve ihracatçıların gayretiyle büyümenin pozitif yönlü olmasının sağlandığını dile getirdi.
     Markanın tüketiciye verdiği güven nedeniyle tercih edildiğine dikkati çeken Özdebir, markanın ürüne ve işletmeye değer kattığını belirtti. Türkiye'nin markalaşma konusunda yapması gereken çok şey olduğunu ifade eden Özdebir, markalaşma yolunda sağlanacak başarıların ihracatı da olumlu yönde etkileyeceğini vurguladı.
     Ankara Valisi Alaaddin Yüksel de marka olmanın önemine işaret ederek, gerçekleştirilen bu zirvenin Ankara'nın markalaşmasına da önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
     ANGİAD Başkanı Abdullah Değer de Ankara'nın ekonomik, sosyal kalkınması ve marka değerinin artırılması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
     Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen, Ankara'da marka olmanın farklı bir önemi ve manevi bir değeri olduğunu, ANGİAD'ın bu konuda önemli katkılarda bulunduğunu belirtti.
     Girişimciliğe yönelik teşviklerin markalaşma yolunda önemli bir olanak sağladığına vurgu yapan Yücelen, girişimciliğin önündeki engellerin kaldırılmasının ülkenin geleceği için önemli katkılar sağlayacağını bildirdi.
    
     -"Türkiye'nin imajına katkı sağladık"-
    
     Zirve kapsamında gerçekleştirilen panelde konuşan Turkish Petroleum International Company (TPIC) Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Cansız, TPIC'in faaliyet alanları hakkında bilgiler vererek, TPIC'in marka özelliklerinin önümüzdeki dönemde daha aktif bir şekilde öne çıkacağını söyledi.
     Şirketin Irak ile yapılan gıda karşılığı petrol ürünleri ticareti konusunda Türkiye adına çok önemli roller üstlendiğine dikkati çeken Cansız, şöyle konuştu:
     "Geçtiğimiz dönemlerde Libya'da çok ciddi karışıklıklar oldu. Kaddafi'nin hayatta olduğu dönemde çok riskli bir ortamda alınan kararlar üzerine muhaliflere yaklaşık 30 bin tonluk motorini büyük risk alarak ve hızlı karar vererek aktaran bir şirket olduk. Bunun neticesinde ne oldu- Ülkemizin imajının o bölgede artmasına büyük bir katkı sağladık."
     Cansız, önümüzdeki dönemde çeşitli ülkelerde önemli faaliyetler göstermeyi planladıklarını ifade etti.
     Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Özmen ise Türkiye'deki tarım sektörü ve "çözüm süreci"ne değinerek, "Açılımdan sonra Doğu Anadolu'daki tarım alanlarının ülke ekonomisine kazandırılacağını düşünüyoruz" dedi.
     Özmen, petrolü olmayan ülkelerin artık tarımsal yakıt üretme yoluna gittiğine işaret ederek, Türkiye'de kullanılan petrolde de bu yakıt türünün katılmaya başlandığını, ileride tarımsal yakıt oranının artmasını beklediklerini dile getirdi.
     Havelsan AŞ Bilişim ve Güvenlik Teknolojileri Grup Başkanı Murat Saral da başlangıçta sadece Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hizmet verirken bugün yerli ve yabancı onlarca müşterileri olduğunu söyledi.
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir