Anfaş Hetex ve Anfaş Spor Turkey Fuarı -Anfaş Hetex 4. Uluslararası Sağlık Turizmi ve Anfaş…

  • Yazı boyutu
Anfaş Hetex ve Anfaş Spor Turkey Fuarı
  -Anfaş Hetex 4. Uluslararası Sağlık Turizmi ve Anfaş…

Anfaş Hetex ve Anfaş Spor Turkey Fuarı -Anfaş Hetex 4. Uluslararası Sağlık Turizmi ve Anfaş Sporturkey Spor Turizmi Fuarı 1 Kasım'da kapılarını açacak -140 firmanın stant açacağı fuarı, yurt dışından binin üzerinde ziyaretçi tarafından izlenmesi bekleniyor

Anfaş Hetex 4. Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı ve Anfaş Spor Turkey Spor Turizmi Fuarı 1-3 Kasım tarihlerinde Antalya Expo Center'da düzenlenecek.
     Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Dedeman Otel'de düzenlenen basın toplantısında, düzenlenecek fuarın Türkiye'nin konusunda ilk ve tek fuarı olma özelliğine sahip olduğunu söyledi. Çalık, 3 gün açık kalacak ve yaklaşık 140 firmanın stant açacağı Anfaş Hetex ve Sporturkey fuarını 15 bin kişinin ziyaret etmesinin beklendiğini ifade etti.
     Fuar için tanıtım faaliyetlerinin aylar öncesinden başladığını belirten Çalık, tanıtım faaliyetleri çerçevesinde tanıtma müşavirlerinin birçok ülkede temaslarda bulunduklarını bildirdi. Anfaş ekibinin özellikle Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, İngiltere ve Almanya'da sektör mensupları, sektörel kurum, kuruluş ve odalarla yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlatan Çalık, "Görüşmeler ve yoğun temaslar neticesinde fuarların binin üzerinde yurt dışı ziyaretçisi tarafından izlenmesi bekleniyor" dedi.
     Çalık, fuara Azerbaycan Golf Federasyonu yetkilileri, Kazakistan Acenteler Birliği, Avrupa-Türkiye Sağlık Elemanları Federasyonu, Sırbistan, Romanya ve Bulgaristan SPA Birliği yöneticilerinin oluşturdukları heyetlerle katılım gerçekleştireceğini aktardı. İkili iş görüşmeleri programı için bu yıl fuarın internet sitesinde özel bir panel açılarak görüşmelerin kapsamının daha da genişletildiğini kaydeden Çalık, 25'in üzerinde ülkeden gelen sağlık ve spor turizmi temsilcisi firma, doktor ve sigorta şirketleri, asistans firmaları, acenteler, klinik sahipleri ve dernek başkanlarından oluşan ziyaretçi heyetlerinin 140'ın üzerinde katılımcı firma ile yaklaşık 2 bin 200 iş görüşmesi yapmasının beklendiğini belirtti.
     Birçok yabancı ülkenin fuarda kendi sağlık turizm tesislerini tanıtma fırsatı bulacaklarını bildiren Mustafa Çalık, fuarın halka açık olacağını ifade etti.
    
     -İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin-
    
     İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin ise spor ve sağlık kavramlarının birbirinden ayrılamayacak iki kavram olduğunu, bu nedenle fuarın oldukça önemli olduğuna dikkati çekti.
     Antalya'nın spor ve sağlık turizmine yönelik tesisleriyle bir marka şehir olduğunu vurgulayan Bilgin, Antalya'nın İstanbul'un ardından en çok özel hastanenin yer aldığı şehirler arasında olduğunu bildirdi. Bilgin, "Özel ve kamu ekip ruhuyla hareket etmeliyiz. İnşallah bunu da başaracağız" dedi.
     Özellikle kış aylarında Antalya'ya yoğun olarak futbol takımlarının kamp çalışmaları için geldiklerine dikkati çeken Bilgin, bölgeye gelen sporcuların her türlü tetkik ve ölçümlerini yapacak tesisler oluşturmak için çalışmaların hızla sürdüğünü anlattı. Bilgin, bu şekilde tesislerin oluşturulmasının ve spor turizmi için Antalya'ya gelecek sporculara bu hizmetin verilebilmesinin Antalya'nın marka değerine katkı sağlayacağını söyledi.
     Öte yandan 1-3 Kasım tarihlerinde düzenlenecek fuar kapsamında çeşitli paneller, kurslar ve çalıştaylar da yapılacak.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir