Anfaş Bevex 2. İçecek ve Foodproduct 20. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı -Fuara Türkiye ile 7…

  • Yazı boyutu
Anfaş Bevex 2. İçecek ve Foodproduct 20. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı
  -Fuara Türkiye ile 7…

Anfaş Bevex 2. İçecek ve Foodproduct 20. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı -Fuara Türkiye ile 7 farklı ülkeden 350 civarında firma katılıyor

Anfaş Bevex 2. İçecek ve Foodproduct 20. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı, gıda ve içecek sektöründeki yerli ve yabancı toplam 350 civarındaki firmanın katılımıyla açıldı.
     Antalya EXPO Center Fuar Alanı'nda düzenlenen fuarın açılışına Vali Yardımcıları Hakkı Loloğlu, Halil Serdar Cevheroğlu ve Recep Yüksel, Makedonya'nın Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski, Anfaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Tüm Gastronomi Yöneticiler Derneği Başkanı Aydın Özdemir, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Güray Parlak, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı ile davetliler katıldı.
     Vali Yardımcısı Hakkı Loloğlu, açılışta yaptığı konuşmada, fuarcılık faaliyetlerin öncelikle uluslararası dostluklara büyük katkılar sağladığını söyledi. Fuarların gerek sektörel anlamda gerek ürün çeşitliliği açısından farklı ülkelerin birikimlerini birbirlerine aktardığını dile getiren Loloğlu, bunun da sektörlerin daha hızlı gelişmesini sağladığını belirtti.
     Bu tür faaliyetlerin Antalya'da yapılmasına valilik olarak her zaman katkı sağladıklarını vurgulayan Loloğlu, "Antalya fuarcılık faaliyetleri açısından bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir. Uluslararası tanınırlığı giderek artmaktadır. İnşallah 2016 EXPO Fuarı'nı başarıyla tamamladığımızda bu, Antalya'nın marka olma yolunda mührü olacaktır" dedi.
     Makedonya'nın Ankara Büyükelçisi Taskovski ise Makedonya ve Türkiye'nin hem ekonomi hem de siyasi gelişme içerisinde olduğunu belirterek, iki ülke arasında yapılan yatırımlar konusunda büyük çabalar gösterildiğini söyledi.
     Bunun ticaret hacmini yükselttiğini kaydeden Taskovski, "İki ülke arasında ekonominin gelişmesi için iş adamlarına büyük iş düşüyor. Büyükelçilik olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu tür fuarlar çok önemli. Makedonya firmaların burada olması, iki ülke arasındaki ihracat ve ithalat hedeflerine ulaşmayı kolaylaştıracaktır" diye konuştu.
     Anfaş Yönetim Kurulu Başkanı Çalık da Anfaş Foodproduct Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı'nın sektörde oluşturduğu iş bağlantıları hacmini arttırarak 20. kez kapılarını ziyaretçilere açtığını bildirdi. Türkiye'nin tek olan Anfaş Bevex İçecek Fuarı'nın da ikinci kez sektörle buluştuğunu dile getiren Çalık, şunları kaydetti:
     "Türkiye'den ve yurt dışından gıda sektörü ziyaretçi ve katılımcıların gelmesi sektörün fuara verdiği önemin göstergesidir. Balkanlar'ın gelişen ülkesi Makedonya, 50 kişilik alım heyeti ile fuarın konuk ülkesi olmuştur. Japonya, Romanya, Rusya, Polonya, Hollanda ve Malezya gibi ülkeler önemli markalar ile stant açmıştır. Fuarımız, Türkiye'nin en kapsamlı endüstriyel gıda fuarıdır. Fuara yurt içi ve yurt dışından 45 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi bekliyoruz."
     Fuar, 23 Şubat Cumartesi gününe kadar açık kalacak.
    
    
    

Bu haberi 343 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir