Anfaş Bevex 2. İçecek ve FoodProduct 20. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı -Fuar öncesi 4 ülkeden 21…

  • Yazı boyutu
Anfaş Bevex 2. İçecek ve FoodProduct 20. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı
  -Fuar öncesi 4 ülkeden 21…

Anfaş Bevex 2. İçecek ve FoodProduct 20. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı -Fuar öncesi 4 ülkeden 21 yabancı firma ile Türkiye'den 30 firma arasında ikili görüşmeler yapıldı -Anfaş Genel Müdür Yardımcısı Seçer: "Anfaş Bevex 2. İçecek ve FoodProduct 20. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı, Ortadoğu ve Doğu Avrupa'da yükselen bir fuar olacaktır"

Anfaş Bevex 2. İçecek ve FoodProduct 20. Uluslararası Gıda İhtisas Fuar öncesi 4 ülkeden 21 yabancı firma ile Türkiye'den 30 firma arasında ikili görüşmeler yapıldı.
     Ekonomi Bakanlığı tarafından, Antalya İhracatçılar Birliği ve ANFAŞ fuarcılık öncülüğünde, Dedeman Otel'de düzenlenen ticari ikili görüşmelere Moldova, Ürdün, Azerbaycan ve Rusya'dan 21, Türkiye'den 30 firma temsilcisi katıldı. Yapılan iş görüşmelerinde firmalar, karşılıklı ticari anlaşmalar yaptı.
     Anfaş Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl yapılacak olan Anfaş Bevex 2. İçecek ve FoodProduct 20. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı'nda 350 firma tarafından 3 binin üzerinde markanın sergileneceğini söyledi.
     Türkiye'nin en geniş kapsamlı gıda ve içecek fuarlarında birbirinden değerli katılımcılar tarafından yiyecek ve içecek sektörünün her türlü ihtiyacına cevap verecek ürünlerin yer alacağını kaydeden Server, "Fuarda zeytinyağı, kahvaltılık ürünler, bitkisel yağlar, baharatlar, çay, kahve, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, kuruyemiş, gıda katkı maddeleri ve unlu mamulleri ile alkollü ve alkolsüz tüm içecek çeşitler yer alacaktır" dedi.
     Fuara yurt içi ve 38 ülkeden toplam 45 bin ziyaretçinin gelmesinin hedeflendiğini bildiren Server, "Anfaş Bevex 2. İçecek ve 20. FoodProduct Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı, Türkiye'nin en kapsamlı fuarlarından biridir. Fuarda gıda ve içecek alanında her türlü ürün vardır. Fuara 4 bine yakın otel, 100 otel zinciri, 5 bin restoran ve kafeterya ile 2 bine yakın pastane bekliyoruz" diye konuştu.
    
     -Ortadoğu ve Doğu Avrupa'nın yükselen fuarları-
    
     Seçer, dünyada az sayıda içecek ve gıda fuarlarının bulunduğunu dile getirerek, Türkiye'de gıda fuarının son 10 yılda büyük bir gelişme gösterdiğini anlattı. Bu gelişmenin Türkiye'nin ekonomisinin büyümesine paralel olarak geliştiğini kaydeden Seçer, "Türkiye'deki içecek ve gıda fuarı Ortadoğu ve Doğu Avrupa'da yükselen bir fuar olacaktır. Yaklaşık 20 ülkede ticaret müşavirleri aracılığıyla bu fuarların tanıtıma devam edilmektedir. Amacımız Türkiye'nin ihracatını arttırmaktır" dedi.
     Yarın Antalya Expo Center'de başlayacak fuar, 23 Şubat Cumartesi gününe kadar açık kalacak.
    
    
    

Bu haberi 302 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir