Anayasa Mahkemesi'nin oda ve borsa seçimlerine ilişkin kararı -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı…

  • Yazı boyutu
Anayasa Mahkemesi'nin oda ve borsa seçimlerine ilişkin kararı
  -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı…

Anayasa Mahkemesi'nin oda ve borsa seçimlerine ilişkin kararı -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş: "Yol arkadaşlarım yeniden başkan olmamı isterlerse bu onurlu görevi sürdürürüm"

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, oda seçimlerinde meclis üyeliğine aday olduğunu, yol arkadaşlarının yeniden başkan olmasını istemeleri halinde bu görevi sürdürebileceğini belirtti.
     Anayasa Mahkemesi'nin, oda ve borsalarda üst üste 2 dönem yönetim kurulu veya meclis başkanlığı yapmış olanların, aradan 2 seçim dönemi geçmedikçe aynı göreve yeniden seçilemeyeceklerine ilişkin kanun hükmünü iptal etmesiyle ilgili yazılı açıklama yapan Demirtaş, "koltuk sevdalısı" olmadığını, görev yaptığı sürece Oda'nın ve İzmir'in hizmetkarı olduğunu belirtti.
     Bulunduğu makamlar içinde en önemlisinin de 21 yıl hizmet verdiği İZTO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi olduğunu belirten Demirtaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Uzun süredir İzmir'e, Odamıza ve camiamıza hizmet ediyorum. Önümüzdeki seçimlerde de ilk olarak mensubu bulunduğum komiteden meclis üyeliğine adayım. Meclis üyeliği seçimlerinin ardından yol arkadaşlarım yeniden başkan olmamı isterlerse bu onurlu görevi sürdürürüm. Umarım bu görev süreci içinde de EXPO'yu İzmir'e kazandırırız."
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir