Anadolujet acentelerinin yeniliklerini tanıttı (1) -TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ulusoy:…

  • Yazı boyutu
Anadolujet acentelerinin yeniliklerini tanıttı (1)
     -TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ulusoy:…

Anadolujet acentelerinin yeniliklerini tanıttı (1) -TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ulusoy: -"Sektörün 2023 yılındaki hedefi olan 50 milyon ziyaretçi, 50 milyar dolar da gelir hedefi, inanıyorum ki 2023'ten önce yakalanacak" -"Yurt dışına gittiğimiz zaman havaalanlarında kenarda beklerdik, şimdi THY'yi görünce gurur duyuyoruz" -AnadoluJet Başkan Vekili Doğan: -"Hızlı bir büyüme yaşarken, sağladığımız hizmet ve altyapımızı da güçlendiriyoruz"

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, THY'nin son dönemlerde ciddi başarılara imza attığını kaydederek, "Yurt dışına gittiğimiz zaman havaalanlarında kenarda beklerdik, şimdi THY'yi görünce gurur duyuyoruz" dedi.
     Ulusoy, JW Marriott Otel'deki AnadoluJet Basın Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türk Hava Yolları'nın (THY) büyümesinin sektördeki diğer özel havayollarını firmalarını da olumlu etkilediğini ifade etti.
     THY'nin son zamanda gerçekleştirdiği çalışmaları, "göğsümüz kabarıyor" diyerek anlatan Ulusoy, "Yurt dışına gittiğimiz zaman kenarda beklerdik, şimdi THY'yi görünce gurur duyuyoruz" dedi.
     Türkiye'nin sadece havayollarında değil, limanları, yatak kapasitesi gibi bir çok alanda gelişme kaydettiğini belirten Ulusoy, "Sektörün 2023 yılındaki hedefi olan 50 milyon ziyaretçi, 50 milyar dolar da gelir hedefi, inanıyorum ki 2023'ten önce yakalanacak" diye konuştu.
     Ulusoy, Türkiye'nin turizm sektöründeki başarı faktörlerinin başında THY'nin geldiğini söyleyerek, AnadoluJet'in de THY'ye bağlı bir güç halinde olduğunu vurguladı.
     Havayollarının, turizm sektörünün "olmazsa olmazı" olduğunu ifade eden Ulusoy, THY'nin de bu konuda ciddi başarılar kaydettiğini ve uluslararası havacılık sektörü içerisindeki sıralamada haklı bir kademede yerini aldığını sözlerine ekledi.
    
     -"Uçuş sayılarını artırmak için gayret gösteriyoruz"-
    
     AnadoluJet Başkan Vekili İbrahim Doğan da, AnadoluJet'in sağladığı maliyet avantajlarını bilet fiyatlarına yansıtarak, ekonomik bir şekilde Anadolu insanının hava ulaşım hizmetinden faydalanmasını sağlamak için kurulduğunu söyledi.
     AnadoluJet'in, hızlı bir büyüme gerçekleştirdiğini ifade eden Doğan, bu büyümeyle birlikte yolculara sundukları hizmetleri ile altyapıyı güçlendirdiklerini ve yolcularına transfer hizmeti, uçuş bekleme alanları, araç kiralama, otopark gibi kolaylıklar sunduklarını dile getirdi.
     Doğan, uçuş sayılarını arttırma yönünde de gayret gösterdiklerini sözlerine ekledi.
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 70 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir