Anadolu Organize Sanayi Bölgesi faaliyete geçiyor

  • Yazı boyutu
Anadolu Organize Sanayi Bölgesi faaliyete geçiyor

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi faaliyete geçiyor

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), 1. etap alt yapı inşaatının tamamlanmasının ardından faaliyete geçmeye hazırlanıyor.
     AOSB'den yapılan açıklamaya göre, Alşin Çelik İmalat İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret Ltd. Şti. ve OSİAD A.Ş. üst yapısını tamamlayarak üretime geçmeye hazır hale geldi.
     Bu şirketlerin ardından, Anişmak Anadolu İş Makinaları Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ile Dimak Makine Sanayi İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti., Şantes Klima Havalandırma Soğutma Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ve İsmail KOÇ - İK inşaat firmaları, ruhsatlarını alarak fabrika inşaatlarının temellerini attı.
     Ostim'deki mekanların yetersizliği nedeniyle 2002 yılında Ankara'ya 40 kilometre uzaklıktaki Temelli Sanayi Havzası'na 410 hektar alana kurulan AOSB, sanayicilere Ziraat Bankası ve İş Bankası'ndan kredi kolaylıkları da sunuyor. Ayrıca AOSB'sinin ön tahsisleri, Kredi Garanti Fonu tarafından teminat olarak kabul görüyor.
    
     -Doğaya saygılı sanayi-
    
     Geniş bir alanda sanayicilere önemli hizmetler sağlayan Anadolu Organize Sanayi Bölgesi doğaya katkı yapmayı da ihmal etmedi. Yaklaşık 50 bin metrekarelik alanı ağaçlandıran AOSB, bu alandan elde edilen gelirle meslek okulu açma planları da yapıyor.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir