"Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" ödül töreni... -Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv: -"Son 10…

  • Yazı boyutu
"Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" ödül töreni...
  -Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv:
  -"Son 10…

"Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" ödül töreni... -Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv: -"Son 10 yılda Türkiye'nin çok büyük bir başarısı var. Burada da Anadolu Kaplanları'nın çok büyük bir rolü var" -"TEB Genel Müdürü Varol Civil: -"Anadolu'nun her tarafında cirosu yıldan yıla artan, karları sadece Türkiye çapında değil, dünya çapında büyüyen Anadolu Kaplanlarımız var"

"Anadolu Kaplanları-Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" araştırmasının ödülleri sahiplerini buldu.
     Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Ekonomist Dergisi işbirliği ve Turkcell'in desteğiyle bu yıl 9. kez düzenlenen "Anadolu Kaplanları-Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" araştırmasının ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
     Ödül töreninde konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Anadolu Kaplanları'nın çok büyük bir başarısı olduğunu belirterek, bir ülkenin, bir bölgenin kalkınmasında o bölgenin ulaşılabilir, erişilebilir olmasının yanında ekonomik kalkınmanın büyük önem taşıdığını söyledi.
     Burada teknolojiyi iyi kullanarak müşterilerine değer yaratmanın ve müşterinin gözünde farklı olmanın başarı için önemli olduğuna dikkati çeken Ciliv, "Anadolu'daki şirketlerimizle beraber çalışmak, onlara en yeni teknoloji hizmetlerini sunmak, onlarla bir takım olarak şirket çalışanlarını en yeni teknolojilerle daha verimli kılmak, rekabet avantajlarını yükseltmek ve çalışanlarını bilgiye en hızlı şekilde ulaştırmak Turkcell olarak bizim için çok önemli bir hedef, çok büyük bir mutluluk..." dedi.
     Son 10 yılda Türkiye'nin çok büyük bir başarısı olduğunu dile getiren Ciliv, şunları kaydetti:
     "Burada da Anadolu Kaplanları'nın çok büyük bir rolü var. Hükümetimizin liderliğinin çok büyük bir rolü var. 10 yılda büyük işler başarıldı. Fakat daha yapacak çok işimiz var diye düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin önünde muazzam fırsatlar var. Çünkü her şeyin özünde insan var. Türkiye'nin insanı çok dinamik, çok hırslı, başarı için çalışmaya hazır, çok inançlı. Bu yüzden bu insanlarımız doğru bilgiye ulaşınca, ilimle, bilimle, teknolojiyle, inovasyonla çok büyük farklılıklar yaratacaklarına eminim" ifadelerini kullandı.
    
     -"Anadolu insanının yaratıcılığı, müteşebbisliği hakikaten çok etkileyici"-
    
     TEB Genel Müdürü Varol Civil ise dünya ekonomisinin özellikle gelişmiş ülkelerde geçen dönemlerde çok büyük konjonktürel dalgalanmalardan geçtiğine işaret ederek "Ekonomide krizler, daralmalar oldu. Çok şükür Türkiyemiz bu dönemi oldukça iyi bir şekilde atlattı. Büyümesine devam ediyor. 2010'da, 2011'de dünyanın Çin'den sonra en hızlı büyüyen ekonomisi oldu. Bu büyümede Anadolu Kaplanları'nın çok büyük bir rolü var" diye konuştu.
     Bundan 15-20 yıl önce Türkiye ekonomisinin esasında büyük şehirlerde özellikle İstanbul ve Marmara bölgesinde sıkıştığını dile getiren Civil, "Bugün memnuniyetle görüyoruz ki Anadolu'nun her tarafında cirosu yıldan yıla artan, karları sadece Türkiye çapında değil, dünya çapında büyüyen Anadolu Kaplanlarımız var" dedi.
     Kendilerinin de Türk Ekonomi Bankası olarak Anadolu'nun her tarafını karış karış gezdiklerini aktaran Civil, "38 tane ilde 52 tane ayrı etkinlik gerçekleştirdik ve bu etkinliklerde gördüğüm Anadolu insanının yaratıcılığı, müteşebbisliği hakikaten çok etkileyici. Bu akşam ödül töreni onlar için az bile" şeklinde konuştu.
     Anadolu Kaplanları deyince ihracata değinmeden geçmenin haksızlık olacağını belirten Civil, şunları söyledi:
     "Özellikle Türk ekonomisinin Avrupa'ya ihracatının Avrupa'daki durgunluk sebebiyle bir miktar sekteye uğrayacağı beklentileri vardı. Anadolu Kaplanlarımız yine burada çevikliğini ve kıvraklığını gösterdi ve Afrika'ya, Orta-Doğu'ya döndürebildiğimiz ihracat destinasyonları sayesinde gururla anlattığımız büyümede çok büyük katkısı oldu. Bugün Afrika'da, Ortadoğu'da nereye gitseniz Türk ihracatçısı çanta elinde geziyor. Bu da bir kez daha bize Anadolu Kaplanlarının müteşebbisliğini ve cesaretini gösteriyor."
    
     -Ödüller-
    
     Törende ödül alan firmalar şunlar oldu:
    
     -Anadolu'nun En Büyük 5 Şirketi
     1. Kroman Çelik Sanayi (Kocaeli)
     2. Erbakır (Denizli)
     3. Tosçelik Profil (Hatay)
     4. Tiryaki Agro Gıda Sanayi (Gaziantep)
     5. Yıldız Entegre Ağaç Sanayi (Kocaeli)
    
     -Cirosunu En Çok Artıran 5 Şirket
     1. Elita Gıda (Adana)
     2. Oba Makarnacılık Sanayi (Gaziantep)
     3. Lidersan Sağlık ve Gıda Ürünleri (Gaziantep)
     4. Nadir Tekstil (Gaziantep)
     5. Sayınlar Gıda Maddeleri (Gaziantep)
    
     -Karını En Çok Artıran 5 şirket
     1. Kroman Çelik Sanayi (Kocaeli)
     2. Akova Süt (Konya)
     3. Gökşin İnşaat Gıda (Bursa)
     4. Kombassan Kağıt Matbaa (Konya)
     5. Şentürkler Mühendislik Sanayi (Bursa)
    
     -İstihdamını En Çok Artıran 5 şirket
     1. Sarp Havacılık (Eskişehir)
     2. Öz-Ka Lastik ve Kauçuk Sanayi (Kocaeli)
     3. Ritaş Kimya ve Tekstil Sanayi (Gaziantep)
     4. Dinarsu İmalat AŞ (Gaziantep)
     5. Durum Gıda (Mersin)
    
     -İhracatını En Çok Artıran Şirket 5 Şirket
     1. Oba Makarnacılık Sanayi (Gaziantep)
     2. Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi (Samsun)
     3. Elita Gıda (Adana)
     4. Ritaş Kimya ve Tekstil Sanayi (Gaziantep)
     5. Yolbulan Metal Sanayi (Hayat)
    
     -Anadolu 500'e En Fazla Şirket Gönderen Gruplar
     1. Boydak Holding (Kayseri)
     2. Sanko Holding (Gaziantep)
     3. Kipaş Holding (Kahramanmaraş) - Erdemoğlu Şirketler Grubu (Gaziantep)
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir