Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: -"Anadolu Sağlık Merkezi'ne bugüne kadar…

  • Yazı boyutu
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan:
     -"Anadolu Sağlık Merkezi'ne bugüne kadar…

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: -"Anadolu Sağlık Merkezi'ne bugüne kadar yaklaşık 250 milyon dolar yatırım yapıldı"

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Anadolu Sağlık Merkezi'ne bugüne kadar yaklaşık 250 milyon dolar yatırım yapıldığını belirterek, "Teknoloji odaklı olan merkezin teknoloji parkuruna kurulduğu günden bu yana yaklaşık 80 milyon dolarlık yatırım yapıldı" dedi.
     Özilhan, Anadolu Sağlık Merkezi'ndeki toplantıda merkezin yatırımları, uluslararası hasta potansiyeli ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Anadolu Vakfı sosyal sorumluluk faaliyetleriyle ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi.
     Toplantıda konuşan Özilhan, Anadolu Sağlık Merkezi'nin, Anadolu Vakfı'nın gücü ve desteğiyle, dünya standartlarında hizmet sunmak misyonuyla 2005 yılında kurulduğunu söyledi.
     Anadolu Sağlık Merkezi'nin, Onkolojik Bilimler, Kalp Sağlığı, Kadın Sağlığı ve IVF, Nörolojik Bilimler, Cerrahi Bilimler, Dahili Bilimler, Tanı ve Görüntüleme olmak üzere tüm branşlarda sunduğu hizmetlerde hasta odaklı yaklaşımla hareket ettiğini belirten Özilhan, "Merkez, alanında dünyada öncü bir kurum olan Johns Hopkins Medicine ile eğitim ve kalitenin geliştirilmesine yönelik programlarda işbirliği içinde çalışıyor. Kemik İliği Nakli Merkezi 2010'da hayata geçirildi. Bu alanda yaklaşık 10 milyon dolar yatırım yapıldı. Bugüne kadar 537 nakil gerçekleştirildi" diye konuştu.
     Özilhan, geçen yıl 263 nakil yapılan ünitede 2013 sonuna kadar hedefin, bu rakamı 300'e çıkarabilmek olduğunu ifade ederek, "Böylece Merkez, Avrupa'nın en büyük kemik iliği nakli merkezlerimizden biri olacak" dedi.
     Anadolu Sağlık Merkezi'nin Türkiye ve bölge ülkeler tarafından tercih edilen sağlık kurumlarından biri olduğunu dile getiren Özilhan, "Bölümdeki hastaların yüzde 72'si çocuklardan oluşuyor. Bu sayılarla Türkiye'deki pediatrik cerrahi merkezlerinin en büyüklerinden bir tanesi. Bölümde 2012'de 1.142 kalp ameliyatı yapıldı" diye konuştu.
     Özilhan, Anadolu Sağlık Merkezi'ne bugüne kadar yaklaşık 250 milyon dolar yatırım yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:
     "Teknoloji odaklı olan merkezin teknoloji parkuruna kurulduğu günden bu yana yaklaşık 80 milyon dolarlık yatırım yapıldı. 2012'de 170 bin muayene gerçekleştirilen merkezde aynı yıl 7300 ameliyat yapıldı.
     Bugün cirosunun yüzde 30'unu uluslararası hastalar oluşturuyor. Merkez, hasta ve yakınlarının misafir edilebildiği 41 odalı, 82 yataklı ve 2600 metrekarelik butik oteliyle hasta yakınlarının konaklamasına da imkan sağlıyor."
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir