Anadolu Ateşi'nden sonra Roman Ateşi Grubu

  • Yazı boyutu
Anadolu Ateşi'nden sonra Roman Ateşi Grubu

Anadolu Ateşi'nden sonra Roman Ateşi Grubu

Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Yerelden Genele Dezavantajlı Gruplar İçin Mesleki Eğitim" projesi kapsamında Halk Oyunları ve Yaratıcı Drama eğitimi başlatıldı.
     TESK Başkanı Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, "Yaşları 17 ile 40 arasında değişen 40 roman vatandaşımız dünyaca ünlü dans grubu Anadolu Ateşi'nden esinlenerek Roman Ateşi Grubu için ilk adımı attılar. Buradaki amacımız müziğe ilgi duyan roman vatandaşlarımızı profesyonelce yetiştirmektir" ifadelerine yer verdi.
     Roman vatandaşların Antalya Muratpaşa Mesleki Eğitim Merkezi'nde, Halk Oyunları ile Yaratıcı Drama ve Müzik alanında eğitimlerine devam ettiğini belirten Palandöken konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Halk Oyunları, Animasyona Hazırlık, Sahne ve Oyun Aktiviteleri, Yüz ve Vücut Boyama, Sahne Makyajı, Yaratıcı Drama, Şan ve Solfej gibi eğitimlerin yanında aynı zamanda uzman psikologlardan; İşe hazırlık, Bireysel Motivasyon, Başarılı Olma Teknikleri ve İnsan İlişkileri gibi konulardan da destek alacaklardır. Roman vatandaşlarımız, 26 Ağustos 2012 tarihine kadar devam edecek olan eğitim sürecinden sonra 20 dansçı ve 20 müzisyen olmak üzere Roman Ateşi Grubu'nu oluşturacaklar" dedi.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir