Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Genel Başkanı Koca: "10 yıldır ilk defa hükümet, program…

  • Yazı boyutu
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Genel Başkanı Koca:
  "10 yıldır ilk defa hükümet, program…

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Genel Başkanı Koca: "10 yıldır ilk defa hükümet, program dışında oluşan bütçe açığını kapatmak için vergilere zam yapmak zorunda kaldı. Bunlar bizim hafızamızda kötü anılar canlandırıyor"

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, 10 yıldır ilk kez hükümetin bütçe açığını kapatmak için vergilere zam yapmak durumunda kaldığını belirterek, bu durumun kötü anıları canlandırdığını belirtti.
     ASKON Denizli Şubesi'nin açılışında konuşan Koca, küresel ekonomik krizin devam ettiğini ancak Türkiye'nin göreceli olarak bu sıkıntılardan uzak bir noktada görüldüğünü söyledi.
     Türkiye'nin diğer ülkelere kıyasla büyüme, enflasyon, istihdam ve borç yükü gibi alanlarda iyi konumda olduğunu ancak kıyaslama yapılırken sıkıntı içindeki gelişmiş ülkelerin Türkiye'den zaten çok ileride olduğunun bilinmesi gerektiğini kaydeden Koca, şöyle konuştu:
     "Yapısal sorunlar konusunda bazı başlıklarda mesafe alamıyoruz. Kamunun müzmin açıkları aynı tarzda karakter ortaya koymaya devam ediyor. Ekonomi büyüdüğünde cari açık artıyor, küçüldüğünde bütçe açığı artıyor. Dış açık devam ediyor ve tasarruf açığı konusunda millet olarak performansımız düşük. Henüz ekonomimize bir karakter kazandıramadık.
     Kritik bir eşikteyiz. Bu eşiğin tuzaklarla dolu olduğunu unutmamak gerekir. Nitekim durum öyle bir noktaya ulaştı ki 10 yıldır ilk defa hükümet, program dışında oluşan bütçe açığını kapatmak için vergilere ilave yapmak, zam yapmak zorunda kaldı. Bunlar bizim hafızamızda kötü anılar canlandırıyor. Bu girdaptan bir an önce çıkmalıyız."
     Açılışa, Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Belediye Başkanı Osman Zolan ile çok sayıda işadamı katıldı.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir