Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi -ASO Başkanı Nurettin Özdebir: "Doğru bilgi ile…

  • Yazı boyutu
Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi
  -ASO Başkanı Nurettin Özdebir:
  "Doğru bilgi ile…

Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi -ASO Başkanı Nurettin Özdebir: "Doğru bilgi ile doğru yorumların yapılması, kamuoyunun da doğru bilinçlendirilmesi açısından son derece önemli bir şey olacak"

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Anadolu Ajansı'nın Finans Muhabirliği eğitimi verecek olmasını değerlendirerek, "Doğru bilgi ile doğru yorumların yapılması, kamu oyunun doğru bilinçlendirilmesi açısından son derece önemli bir şey olacak" dedi.
     Konuya ilişkin Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan Özdebir, dünyanın gidişatında ve ülke siyasetlerinde ekonominin rolünün her geçen gün arttığına dikkati çekti.
     Ekonomik gelişmelerin hem iş hayatını, hem de sosyal hayatı son derece etkiler hale geldiğini ifade eden Özdebir, "Bu olayları inceleyen, haber çıkartan veya bizim gibi sivil toplum örgütlerinin görüşlerini aktaran muhabirlerimizin ekonomi bilgisine sahip olması mutlaka ki çok faydalı bir şey olacak. Belki de geç kalınmış bir şey. Anadolu Ajansı'na böyle bir açığı görüp bununla ilgili eğitimler düzenlediği için de çok teşekkür ederiz" diye konuştu.
     Özdebir, zaman zaman söylemek istediklerinden farklı yorumlarla karşılaşabildiklerini belirterek, bu anlamda eğitimlerin doğru bilgi ile doğru yorumların yapılmasında ve kamuoyunun doğru bilinçlendirilmesinde son derece önemli olacağını dile getirdi.
     Nurettin Özdebir, "Bizim sesimizi topluluklara kitlelere aktaran değerli muhabirlerimizin de bizi daha iyi anlayarak, varsa bizim yanlışlarımızı düzelterek bu hizmeti vermelerinin son derece faydalı bir iş olduğuna inanıyorum" dedi.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir