Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi -TKBB Genel Sekreteri Osman Akyüz: "Ekonomi…

  • Yazı boyutu
Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi
  -TKBB Genel Sekreteri Osman Akyüz:
  "Ekonomi…

Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi -TKBB Genel Sekreteri Osman Akyüz: "Ekonomi konusunda muhabirlik yapacak arkadaşlarımızın, basın mensubu arkadaşlarımızın ekonomik kriterlere yakınlığı, hususiyeti önemli. AA'nın böyle bir eğitimi başlatacak olmasını basın camiası için bir öncülük olarak değerlendiriyorum"

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Genel Sekreteri Osman Akyüz, Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği Eğitimi" hakkında, "Çok faydalı olur, ekonomi konusunda halkı doğru ve açık şekilde bilgilendirmek çok önemli" değerlendirmesinde bulundu.
     Ekonomi haberciliğinin önemine dikkati çeken Akyüz, "Ekonomi konusunda muhabirlik yapacak arkadaşlarımızın, basın mensubu arkadaşlarımızın ekonomik kriterlere yakınlığı, hususiyeti önemli. AA'nın böyle bir eğitimi başlatacak olmasını basın camiası için bir öncülük olarak değerlendiriyorum" diye konuştu.
     Akyüz şöyle devam etti:
     "Diğer basın yayın organlarının da AA'nın yaptığı çalışmaların benzerlerini yapması lazım. Çünkü iletişim fakültelerinden ya da ekonomi ile ilgili fakültelerden mezun olmuş arkadaşlarımız gazeteciliğe muhabirliğe birdenbire geçtiklerinde bir ara döneme ihtiyaçları oluyor. Bu dönemde neye ihtiyaçları var, haber nasıl yakalanır, nasıl yazılır, nasıl sorulur, bunun öğretilmesinde, bunun belirtilmesinde son derece yarar var diye düşünüyorum ve AA'yı tebrik ediyorum"
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir