Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi -İMKB Başkanı İbrahim Turhan: -"Özellikle finans…

  • Yazı boyutu
Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi
  -İMKB Başkanı İbrahim Turhan:
  -"Özellikle finans…

Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi -İMKB Başkanı İbrahim Turhan: -"Özellikle finans sektörü gibi sektörlerde muhabirlerin uzmanlaşması büyük katkı sağlayacaktır. Anadolu Ajansı'nı böyle bir girişimlerinden dolayı kutluyorum. Umarım Türk medyasına, katkı yapacak bir girişim olur"

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, Anadolu Ajansı'nın (AA) finans muhabirliği eğitimi verecek olmasına ilişkin, özellikle finans sektörü gibi sektörlerde muhabirlerin uzmanlaşmasının büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Anadolu Ajansı'nı böyle bir girişimlerinden dolayı kutluyorum. Umarım Türk medyasına, katkı yapacak bir girişim olur"dedi.
     Turhan, Anadolu Ajansı Haber Akademisi'nin, Türkiye'nin en önemli ekonomi ve finans kurumlarıyla birlikte "finans muhabiri" yetiştirmesine ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, muhabirler tarafından konuşmaların çoğunlukla doğru aktarılamadığını ve bunu tecrübelerine dayanak söylediğini belirterek, muhabirlerin belli konularda uzmanlaşmasının önemli olduğunu kaydetti.
     Doğru bilginin doğru bir şekilde iletilmesinin önemine işaret eden Turhan, "Özellikle finans sektörü gibi sektörlerde muhabirlerin uzmanlaşması büyük katkı sağlayacaktır. Anadolu Ajansı'nın böyle bir girişimlerinden dolayı kutluyorum. Umarım Türk medyasına, katkı yapacak bir girişim olur" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir