Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi -TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: -"Derin bir…

  • Yazı boyutu
Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi
  -TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu:
  -"Derin bir…

Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi -TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: -"Derin bir bilgi birikimi ve uzmanlık gerektiren finans muhabirliği alanında eğitim verilmesini, Türk iş dünyası olarak ülkemizin gelişmesi yolunda verilen önemli bir hizmet olarak görmekteyiz"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Anadolu Ajansı'nın düzenlemeyi planladığı "Finans Muhabiri" eğitimini değerlendirerek, "Derin bir bilgi birikimi ve uzmanlık gerektiren finans muhabirliği alanında eğitim verilmesini, Türk iş dünyası olarak ülkemizin gelişmesi yolunda verilen önemli bir hizmet olarak görmekteyiz" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, Cumhuriyetin kuruluşuna tanıklık eden ve 1920'den bu yana yurtta ve dünyadaki bütün gelişmeleri anında iş dünyasına duyuran Anadolu Ajansı'nın, çağın gereklerine ve toplumun gelişimine paralel olarak kendini yenilemesinin takdire şayan olduğunu ifade etti.
     Bu çerçevede kurulan Haber Akademisi bünyesinde daha önce de önemli alanlarda muhabirler yetiştiren Anadolu Ajansı'nın, her geçen gün önemi artan 'finans muhabirliği' alanında da eğitim vermeye başlamasının, bütün ekonomi ve iş dünyasını sevindirecek bir haber olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "Ekonomi ve finans bir ülkenin can damarı, bu alanın habercileri de iş dünyasının en önemli kaynaklarıdır. Dünya ölçeğindeki gelişmeler, ülkelerin, bağımsızlığını korumaları, yeryüzünde söz sahibi olmaları, refaha ulaşabilmeleri ve çocuklarına güzel bir gelecek bırakabilmeleri açısından ekonomiyi birinci derecede önemli kılmıştır. Bu bağlamda derin bir bilgi birikimi ve uzmanlık gerektiren finans muhabirliği alanında eğitim verilmesini, Türk iş dünyası olarak ülkemizin gelişmesi yolunda verilen önemli bir hizmet olarak görmekteyiz. Bu vesileyle, Anadolu Ajansı yönetimini haberciliğin gelişimine katkı verecek çalışmalarından ötürü tebrik eder, eğitim alacak arkadaşlarımıza da başarılar dilerim."
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir