Azot-trans

  Odessa/Ukrayna ( / / Türkiye)
  090-380-5064372 090-380-9617331
  Ivan (Firma Sahibi / Ortağı)

  Amonyum Nitrat %34n

  • Ürün Adı : Amonyum Nitrat %34n

  Ürün Hakkında

  Amonyum Nitrat
  ‘’B’’ markalı olan Amonyum Nitrat gübrenin tasviri.
  ‘’B’’markalı Amonyum Nitrat (NH4NO3)- yüksek etkinli mineral gübresidir, özünde en az %34.4 azottur. Molekül kütlesi arada atom kütlesine göre 1971g.-80,043.
  Amonyum Nitrat gübresi aranan evsalta ile kalsiyum içeren, magnezyum, sülfat veya sülfat birlikte fosfatla ilave edilerek üretiliyordur. Alıcıyla koordine ederek yeni maddelerle birlikte üretimde kullanılabilir. Çoğu tarım bitkilere, bütün çeşit topraklarda kullanılır, azotun benimsemesi ayırıcı özelliğidir.
  Amonyum Nitrat’ı öz gübre olarak toprağı katılabilir ek gübre verimi olarak. Bu gübrede azotun yarısı nitrat, diğer yarısı amonyum formundadır. Kolay çözünür olması ve bitkilerin gerek nitratı, gerekse amonyumu kolay absorbe etmeleri nedeniyle amonyum nitrat toprakta kalıntı bırakmaz. Hızlı ve uzun süreli etki gösterir. Pril haldedir ve az rutubetli kurak bölgelerde dahi kolayca elverişli hale geçer. Çeltik hariç bütün bitkilerde rahatlıkla kullanılır. Hububat, meyve, sebze, pamuk, mısır, ayçiçeği gibi bitkilerden çok iyi sonuçlar alınmıştır. Amonyum Nitratın yüksek etkinliği potasyum ve fosforlu gübreler birlikte kullanımıdır, toprağı verme esnasında karışımı yapılacaktır. Hafif zeminlerde Amonyum Nitratı amaca uygun olarak ekim öncelerinde katmaktır. İyi tamponlu, asitli zeminlerde devamlı amonyum nitratla gübrelemeyi yapılabilir. Asitli olan zeminlerde kireç unu (karbonat kalsiyum)-oranı 1 kental Amonyum Nitrata 1 kental kireç unu.
  Amonyum Nitrat’ın farklılığı granüllerin dayanaklığı, iyi saçılması, akıntılığı, stabil granül metrik bileşimi, depolamada topaklanmıyor. Ağır sanayi da kullanılır. Amonyum Nitrat oksitleyicidir ve yangına karşı tehlikelidir. Amonyum Nitrat’ın bütün çeşit araçlarla nakledilir, hava yolları harici. Depolamada ve nakledilme esnasında başka maddelerden ve cisimlerden uzak yapılacaktır. Amonyum Nitratın depolanması garanti süreci toplam 6 aydır üretim tarihinden itibaren.

  Tümünü göster
  Azot-trans
  Odessa/Ukrayna ( / / Türkiye)
  090-380-5064372
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir