Amerikalılardan baklavaya yoğun ilgi

  • Yazı boyutu
Amerikalılardan baklavaya yoğun ilgi

Amerikalılardan baklavaya yoğun ilgi

Türk mutfak kültürünü dünyaya tanıtmak ve gastronomi turizmine destek olmak isteyen Karaköy Güllüoğlu, düzenlediği üretim turlarıyla yabancı turistlerin gözdesi oldu. Yılda 5 bin kişiye mutfağını açan marka, özellikle Amerikalıların ilgisini çekiyor.
     Kurumun açıklamasına göre, gurme turizmi için Türkiye'ye gelen turistlerin uğramadan geçemedikleri Karaköy Güllüoğlu, gurmeler, yemek yazarları ve birçok yabancı basın mensubu tarafından sıkça ziyaret edilmeye başlandı.
     Baklavanın yanı sıra Türk mutfağının tanıtımı için bir elçi gibi çalışan Karaköy Güllüoğlu baklavalarının sahibi Nadir Güllü, yılda yaklaşık 5 bin turistin tesislerini ziyaret ederek baklava yapımını izlediğini söyledi. Güllü, 10 yıldır düzenledikleri üretim turlarına başta Amerika olmak üzere, Yunanistan Almanya, Yeni Zelanda, İngiltere, İsviçre ve pek çok ülkeden binlerce turist geldiğini söyledi.
    
    
    

Bu haberi 80 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir