Peyzaj Usta Hazır Çim Üretim Ve Pazarlama

  R.paşa Mah.kanuncu Rıza Sk No:9 (Sapanca / Sakarya / Türkiye)
  090-264-5828210 090-264-5828210 090-532-7853097
  Nevzat Usta (Yönetim Kurulu Başkanı, CEO, Genel Müdür)

  Altuni Taflan

  • Ürün Adı : Altuni Taflan
  • Birim Fiyatı :
   5
   TR
  • Ürün Kategorisi : Çit

  Ürün Hakkında

  Yeşil ve sarı benekli yapraklara sahip dekoratif bir süs çalısıdır. Odunsu bir yapısı vardır. Ilıman bölgelerde park ve bahçelerde üçlü beşli gruplar halinde veya çit bitkisi olarak kullanılır. Kötü bakım şartlarında panaşalı olan yaprak rengi yeşile dönüşür. Genellikle çelikle üretilir.

  Yetişme Yeri: Vatanı Japonya, Kore veÇin'dir. Boy ve Çap;Herdem yeşil 2-3m'ye kadar boylanabilen bir çalıdır. Genel Özellikleri:Sürgünleri dört köşeli olup sürgünlere karşılıklı dizili tomurcuklar uzun ve yeşil renklidir. Dar yumurtamsı yapraklar 3-7cm uzunluğunda, deri gibi kalın; üst yüzü parlak, alt yüzü soluk yeşil ve kenarları ince dilimli dişlidir. Çiçekleri yeşilimsi beyaz renkte olup, beş altı tanesi bir arada ve 3-5cm uzunluğundaki bir eksen üzerinde toplanır.Haziran ve Temmuz aylarında çiçek açar.

  Açık karmen kırmızısı kapsülü basık küre biçimindedir.Tırtıl ve küfe karşı hassastır. İklim ve Toprak İstekleri:Tailanlar soğuk yörelerde yetişebildiği gibi sıcak yörelere de uyum gösterirler Islak topraklara, sıcağa, gölge ve güneşe toleransları ile kent bahçeleri ve sahil arazilerinde geniş kullanım yeri bulurlar. Güneşli ve yarı gölgeli, kuru ve rutubetlice yerlerde ve çeşitli topraklarda yetiştirilebilirler. Ancak verimli, humuslu kil topraklarını tercih ederler. Budama Durumu.-Budanmaya nadiren ihtiyaç gösterirler.

  Tümünü göster
  Peyzaj Usta Hazır Çim Üretim Ve Pazarlama
  R.paşa Mah.kanuncu Rıza Sk No:9 (Sapanca / Sakarya / Türkiye)
  090-264-5828210 / 090-532-7853097
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir