Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk: -"MB'nin duruşunda değişiklik yok. Olası…

  • Yazı boyutu
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk:
  -"MB'nin duruşunda değişiklik yok. Olası…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk: -"MB'nin duruşunda değişiklik yok. Olası dış olumsuz gelişmelere karşı günlük para politikası uygulamalarına devam edecek"

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, Merkez Bankası'nın beklenen bir duruş sergilediğini ve olası dış olumsuz gelişmelere karşı günlük para politikası uygulamalarına devam edeceğini belirtti.
     Yıldırımtürk, bugün açıklanan Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) kararlarına ilişkin AA muhabirine bilgi verdi.
     Açıklamalar sonrası piyasalarda olağan üstü bir değişiklik gözlenmediğine işaret eden Yıldırımtürk, "Merkez Bankası'nın duruşunda bir değişiklik yok. Sınırlı da olsa likidite artışı sağlayıcı işlemleri devreye sokuyor. Özellikle enflasyondaki düşüş trendi ve dövizde fiyat istikrarını sürdüren politikasına devam ediyor. Olası dış olumsuz gelişmelere karşı günlük para politikası uygulamalarına da devam edecek görünüyor. Yapılan açıklamalar piyasa beklentileri çerçevesinde" şeklinde konuştu.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir