Altın sektörünün devleri "Istanbul Jewelry Show"da buluşacak

  • Yazı boyutu
Altın sektörünün devleri "Istanbul Jewelry Show"da buluşacak

Altın sektörünün devleri "Istanbul Jewelry Show"da buluşacak

Dünyanın ticari hacmi en yüksek beş kuyumculuk fuarından biri olan "Istanbul Jewelry Show Mart", 21-24 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
     Yapılan açıklamaya göre, kuyum ve değerli taş sektörünün temsilcileri "Istanbul Jewelry Show Mart" fuarında bir araya gelecek. Türkiye açısından da büyük önem taşıyan bu sektörün nabzını tutan fuar, yerli ve yabancı firma ve tasarımcıları 36. kez İstanbul'da buluşturacak.
     Toplam 5 salonda 40 bin 000 metrekareden fazla alanda gerçekleştirilecek olan fuarda altın, mücevher, taş, montür, gümüş, saat, vitrin malzemeleri, makine ve ekipmanları ve kasa sektörünün önde gelen firmaları yer alacak.
     Yalnızca sektör profesyonellerine açık olduğu belirtilen fuara Çin, Hindistan, Hong Kong, İtalya ve Tayland'dan ülke ve grup pavilyonlarının yanı sıra bireysel katılımlar ile birlikte toplam 25 ülkeden katılım olacak.
     UBM Rotaforte tarafından organize edilen ve İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği, Türkiye Mücevher İhracatçıları Derneği ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından desteklenen Istanbul Jewelry Show, Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) kalite onayı ve Kalite Yönetimi Sistemi ISO-9001 belgesine sahip bulunuyor.
     Bu arada, 400 ton altın işleme kapasitesine sahip olan Türkiye'de her yıl yaklaşık 250-300 ton altın mücevherat üretiliyor. Üretimin yüzde 30-40'ının ihraç edildiği altın sektörü, Türk imalat sektörlerinin en büyükleri arasında yerini alıyor.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir