Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu -Büyük ödüle Coca-Cola "Hayata Artı"…

  • Yazı boyutu
Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu 
  -Büyük ödüle Coca-Cola "Hayata Artı"…

Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu -Büyük ödüle Coca-Cola "Hayata Artı" gençlik programı layık görüldü -UNDP özel ödüllerini "Global Bilgi Erzurum Çağrı Merkezi " projesiyle Turkcell, "Ülkem için" projesiyle Koç Holding kazandı

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği'nin (TUHİD) bu yıl 11.'sini düzenlediği "Altın Pusula Halkla İlişkiler Yarışması" ödülleri törenle sahiplerini buldu.
     Altın Pusula Büyük Ödülüne, Coca-Cola "Hayata Artı vakfı gençlik programı" layık görülürken, bu sene ilk kez verilen Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) özel ödüllerini Turkcell "Global Bilgi Erzurum Çağrı Merkezi Ekonomik Etki Turkcell Değerlendirme çalışması" projesiyle ve Koç Holding "Ülkem için" projesiyle kazandı.
     Törende konuşan TUHİD başkanı Figen Toksü, Altın Pusula Yarışması'nın Türkiye'de halkla ilişkiler projelerinin ödüllendirildiği tek platform olduğunu vurgulayarak, "Bu yıl 11.'sini gerçekleştiriyoruz, bunun için de gerçekten çok büyük bir gururu yaşıyoruz. Bugün iş dünyası iletişimin sırrını keşfetmiş durumda. Kuruluşların geleceğinin tasarlanmasını da iletişim unsurlarının ve faaliyetlerinin büyük önemi var. Bu nedenle biz iletişimciler halkla ilişkileri bir yönetim fonksiyonu olarak ifade ediyoruz. Bu yıl ayrıca TUHİD'in 40. yılında derneğimiz kurucusu Alaattin Aslan hocamıza şükranlarımızı sunarken bizim mesleğimizin önemini de bir kez daha vurgulamak istiyorum" dedi.
     "İletişim kuruluşların geleceğini tasarlıyor' diyoruz. Kabul edilen yasayla birlikte gündeme gelen yönetim kurulu bağımsız üyeliğine iletişim sektörünün talip olduğunu belirtmek istiyorum" diyen Toksü, "Kuruluşların gelecek tasarımını gerçekleştiren bir meslek dalının temsilcilerinin artık kuruluşların yönetim kurullarında da olmalılar. Yönetim kurulları sadece mali hukuki yönetim uzmanlıklarını içermemeli" değerlendirmelerinde bulundu.
     Bu sene bir ilki daha gerçekleştirdiklerini belirten Toksü, "TUHİD'in 40. yılında Altın Pusula'ya uluslararası bir anlam kazandırmak istedik, UNDP özel ödülünü başlattık. Altın Pusula'nın 11. yılında yeni bir ödül kategorimiz oldu. "İstanbul markasının dijital ve sosyal ortamlarda iletişimin yönetilmesi" konulu Genç iletişimciler kategorisi ile Altın Pusula ve UNDP Ödülü olarak 3 ana kategorimiz oluştu" dedi.
     Altın Pusula Halkla İlişkiler yarışmasına bu sene kamu kuruluşlarından 163 proje, genç iletişimcilerden 30 proje, UNDP Özel kriterlerini taşıyan 10 proje ayrıca değerlendirildi. Altın Pusula içinde 240 seçici kurul görev aldı, 39 iletişim fakültesinden 300 projeyle 1200'e yakın öğrenci ile gelecek tasarımı yapıldı. Özel, kamu ve sivil toplum kuruluşlarından başvuran proje sayısı 1080 olarak gerçekleşti.
    
     -Ödüller-
    
     Gecede ödüle değer görülen diğer proje ve sahipleri ise şöyle:
     Altın Pusula Jüri Özel Ödülü:
     -----------------------------
     -Malatyalı İş Adamları Derneği "Malatya eğitim bursu platformu projesi"
     -Şekerbank "Yeni Medya Sanatları Galerisi Açık Ekran Şekerbank Dijital İletişim
     Gücü ile Sanatı Anadolu'ya açıyor"
     -Garanti Bankası "Öğretmen Akademisi vakfı/öğretmenin sınırı "
     -Türkiye İş Bankası "81 ilde 81 orman"
    
     Genç Girişimciler Kategorisi:
     -------------------------------
     -Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi "Life İstanbul"
     -Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi "İstanbul'unu yaşa"
     -Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi "İn İstanbul"
     -Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi "Kıtalararası Yolculuk"
    
     Seçici Kurul Teşvik Ödülü:
     ---------------------------
     Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi "Likeİstan"
    
     Törende, aralarında Türk Ekonomi Bankası (TEB), TAV İstanbul terminal işletmeciliği, Akbank, Turkcell, Karabağlar Belediyesi, Alternatif Yaşam Derneği, Doğal Afet Sigortalar Kurumu, Garanti Bankası, Ak Sigorta, P&G ve Finansbank'ın bulunduğu çeşitli şirket ve kuruluşlar ise çeşitli kategorilerde ödüllerin sahibi oldu.
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir