Altın istihdam verisiyle hızlı yükseliş kaydederken, petrol geriliyor

  • Yazı boyutu
Altın istihdam verisiyle hızlı yükseliş kaydederken, petrol geriliyor

Altın istihdam verisiyle hızlı yükseliş kaydederken, petrol geriliyor

ABD'de tarım dışı istihdamın Ağustos'ta beklentilerin altında kalmasıyla uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı hızlı yükseliş kaydederken, ham petrol fiyatları ise geriliyor.
     Kötü gelen istihdam verisinin Fed'in ekonomiyi canlandırmak için yeni bir adım atacağına dair beklentileri artırmasıyla spot altının ons fiyatı 1.732,96 dolara kadar yükseldi. Altının ons fiyatı şu sıralarda 1.728 dolar seviyesinde bulunuyor. Dolardaki değer kaybı da altın fiyatlarının yükselmesinde etkili oluyor.
     Uluslararası piyasalarda ham petrol fiyatları ise veriler sonrasında altının aksine geriliyor. Ekim teslim ABD ham petrolünün varil fiyatı şu sıralarda 19 cent düşerek 95,31 dolardan, Brent petrol ise 112,46 dolar seviyesinden işlem görüyor.
     ABD Çalışma Bakanlığı'nın verilerine göre Temmuz ayında 163 bin kişi artan tarım dışı istihdam Ağustos ayında yalnızca 96 bin kişi arttı. Ekonomistlerin beklentisi ise istihdamın 130 bin artması yönündeydi.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir