Altimo Başkan Yardımcısı Mustafa Kıral: -"29 Haziran'da yapılması planlanan Turkcell İletişim…

  • Yazı boyutu
Altimo Başkan Yardımcısı Mustafa Kıral:
     -"29 Haziran'da yapılması planlanan Turkcell İletişim…

Altimo Başkan Yardımcısı Mustafa Kıral: -"29 Haziran'da yapılması planlanan Turkcell İletişim genel kurulu yapılamayacak" -"Bağımsız üyelerin seçilmesi konusunda herhangi bir anlaşmaya varamadık"

Altimo Başkan Yardımcısı Mustafa Kıral, 29 Haziran'da yapılması planlanan Turkcell İletişim genel kurulunun yapılamayacağını ve bağımsız üyelerin seçilmesi konusunda anlaşmaya varamadıklarını belirtti.
     Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Altimo Başkan Yardımcısı Mustafa Kıral, 29 Haziran'da yapılması beklenen Turkcell Olağan Genel Kurulu'nu yapamadıklarını ve bağımsız adaylar konusunda anlaşma sağlanamadığını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:
     "Bunun arkasındaki nedenler Turkcell Holding'in temsilci seçememesi ve bağımsız adaylar konusundaki anlaşmazlık.
     Bunun da arkasındaki esas sebebin Turkcell Holding'in yönetim kurulundaki Turkcell Holding'i temsil edecek kişiyi atayamaması. İngitere'deki Privy Council, Çukurova'ya ve Altimo'ya Turkcell Holding'e oy vermeden önce aralarında bir anlaşmaya varmalarını söyledi. Dolayısıyla biz Altimo olarak Çukurova ile anlaşmadan Turkcell Holding'de oy kullanamıyoruz. Dolayısıyla biz Çukurova grubu ile bağımsız üyeler olsun, temettü dağıtımı olsun ve yönetim kurulunun nasıl kurulacağı olsun bir anlaşmaya varamadık. Çünkü Çukurova Grubunun makul olmayan istekleri var. Bunlar mesela 9 kişilik yönetim kurulu ile 7 kişi ile karar alınması. Böyle bir durumda 6 kişi onaylayıp 3 kişi reddetse, çıkmaz sonuçlar ortaya çıkacak. Dolayısıyla Turkcell'in zararına olacak talepleri var. Biz de Turkcell'i düşünerek bu taleplere onay vermedik. Dolayısıyla Çukurova Grubu'nun diretmesi sonucu maalesef Turkcell Holding'de oy veremediğimizden dolayı 29 Haziran Genel Kurul olamıyor."
     Kıral, Çukurova Grubu ile Turkcell'deki payların sahipliğine ilişkin Privy Council'de görüşülen davanın duruşmasının ekim ayında olacağını, aralık ayında da nihai kararın verilmesini beklediklerini söyledi.
     Bağımsız üyelerin seçilmesi konusunda herhangi bir anlaşmaya varamadıklarını belirten Kıral, Çukurova Grubunun kendilerinin önerdiği hiçbir adayı kabul etmediğini kaydetti.
     Bu adayların içerisinde uluslararası telekomünikasyon dünyasında bilinen ve tanınan isimlerin yer aldığını dile getiren Kıral, bu adayların da hiçbirinin kabul edilmediğini, buna ilaveten temettü dağıtımını desteklediklerini ve Çukrova Grubu ile bu konuda da hemfikir olmadıklarını ifade etti.
     Turkcell'in Türkiye'deki performansında sorun olmadığının altını çizen Kıral, kendilerinin Turkcell'in yurt dışındaki performansına odaklanmak istediklerini söyledi.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir