Almanya'nın eski Başbakanı Schröder, Adana'da konferans verecek

  • Yazı boyutu
Almanya'nın eski Başbakanı Schröder, 
  Adana'da konferans verecek

Almanya'nın eski Başbakanı Schröder, Adana'da konferans verecek

Almanya'nın eski Başbakanı Gerhard Schröder'in, Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD) "bilgi güçtür" toplantıları kapsamında, nisan ayında Adana'da konferans vereceği bildirildi.
     Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, yazılı açıklamasında, düzenledikleri etkinlikler kapsamında geçtiğimiz aylarda dünyanın en önemli iki ekonomistinden biri olarak anılan Nouriel Roubini'nin Adana'da konferans verdiğini hatırlattı.
     Global bakış açılarını yansıtan bu toplantılarla Adana'yı sınır ötesine taşıdıklarını anlatan Sakarya, gelecek ay da Türkiye ve dünyada yankı bulacak bir toplantı daha düzenleyeceklerini ifade etti.
     Almanya'nın eski Başbakanı Gerhald Schröder'i 11 Nisan'da Adana'da konuk edeceklerini belirten Sakarya, şunları kaydetti:
     "Kendisi Almanya ile Rusya arasındaki enerji politikalarını da takip ediyor. Biz de Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetler'deki enerji kaynaklarının stratejik noktasındayız. Schröder'in katılacağı toplantıyla de ülkemizin AB üyeliği tartışmalarına göz atarken, özellikle enerji koridorunda yer alan Türkiye'de, enerji yatırımları açısından büyük öneme sahip Adana'ya da dikkati çekeceğiz."
     Sakarya, Schröder'in "Türkiye AB ilişkilerine siyasal bakış ve enerji koridorunda Adana" konulu toplantıda konferans vereceğini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 329 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir