Almanya Maliye Bakanlığı: -"Avrupa İstikrar Mekanizması'nın kullanımı her zaman koşullara…

  • Yazı boyutu
Almanya Maliye Bakanlığı:
  -"Avrupa İstikrar Mekanizması'nın kullanımı her zaman koşullara…

Almanya Maliye Bakanlığı: -"Avrupa İstikrar Mekanizması'nın kullanımı her zaman koşullara bağlıdır"

Almanya Maliye Bakanlığı, AB hükümet ve devlet başkanlarının Brüksel'de yaptığı toplantıda aldığı kararlarla ilgili olarak Avrupa İstikrar Mekanizması'nın (ESM) kullanımının her zaman koşullara bağlı olduğuna dikkat çekti.
     Almanya Maliye Bakanlığı Sözcüsü Martin Kotthaus, bugün Berlin'de yaptığı açıklamada, Avrupa Finansal İstikrar Fonu'yla (EFSF) ESM'den faydalanmanın her zaman belirli koşullara bağlı olduğunu belirterek, bu koşulların farklı olabileceğini söyledi.
     Kotthaus, Brüksel'de alınan kararlardan dolayı ESM ile ilgili olarak yasal değişiklikler yapılıp yapılmaması gerektiği şeklindeki bir soruya karşılık ise, bu konuda bir yorum yapamayacağını kaydetti.
     ESM ile ilgili yasa tasarısı bu akşam Federal Mecliste (Bundestag) ve Federal Eyalet Temsilciler Meclisinde (Bundesrat) oylanacak.
     Bundestag Bütçe Komisyonu da, kararlar nedeniyle bugün olağan üstü bir toplantı yapma kararı aldı.
     Brüksel'de liderler, kriz fonları aracılığıyla bankalara doğrudan sermaye takviyesi yapılması konusunda anlaşma sağlamıştı.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir