Almanya Maliye Bakanı Schaeuble: -"Yardım programı fazlasıyla iyi şartlara sahip. Bu konuda daha…

  • Yazı boyutu
Almanya Maliye Bakanı Schaeuble:
  -"Yardım programı fazlasıyla iyi şartlara sahip.
  Bu konuda daha…

Almanya Maliye Bakanı Schaeuble: -"Yardım programı fazlasıyla iyi şartlara sahip. Bu konuda daha fazla bir şey yapılabileceğini sanmıyorum" -"Moody's'in kararını yanlış buluyorum"

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Yunanistan için hazırlanan yardım programının fazlasıyla iyi şartlara sahip olduğunu, bunların dışında Yunanistan için daha fazla bir şeyin yapılabileceğini düşünmediğini söyledi.
     Bakan Schaeuble, "Welt am Sonntag" gazetesinde yayınlanan röportajında, Yunanistan'ın daha fazla paraya mı yoksa daha fazla zamana mı ihtiyacı olduğu konusunda spekülasyonların yapılmasına gerek olmadığını, sadece Yunanistan'ın bu kötü durumdan kurtarılması için akılcı bir yolun olup olmadığına bakılması gerektiğini belirterek, "Yardım programı fazlasıyla iyi şartlara sahip. Bu konuda daha fazla bir şey yapılabileceğini sanmıyorum" dedi.
     Yunanistan'ın iki seçim ve hükümetsiz geçen bir dönemden dolayı zaman kaybettiğinin herkes tarafından bilindiğini ifade eden Schaeuble, "Sorun, programın hatalı olmasından değil, bunun Yunanistan tarafından yeterli derecede uygulanmamasından kaynaklandı" görüşünü ifade etti.
     Avro Bölgesi'ne dahil olmanın bir ülkeyi büyük bir rekabet baskısı altına soktuğunu kaydeden Schaeuble, "Bu nedenle bu ülke rekabet gücünü köklü reformlarla düzeltmek zorunda. Yunanistan ayrıca, bütçe açığını azaltarak makul bir borçlanma sınırına ulaşmalı" dedi.
     Moody's'in Almanya'nın "Aaa" olan uzun vadeli kredi not görünümünü "negatif"e çevirmesine ilişkin olarak da Schaeuble, "Moody's'in kararını yanlış buluyorum. Tabii ki, Avro Bölgesi'ndeki kriz riskler içeriyor. Ancak hiçbir ülke avrodan Almanya kadar faydalanmıyor. Bu nedenle krizin çözümüne katkı sağlamamız da doğru" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir