Almanya Maliye Bakanı Schaeuble: -"Mali piyasalar, kredi derecelendirme kuruluşlarını artık çok…

  • Yazı boyutu
Almanya Maliye Bakanı Schaeuble:
  -"Mali piyasalar, kredi derecelendirme 
  kuruluşlarını artık çok…

Almanya Maliye Bakanı Schaeuble: -"Mali piyasalar, kredi derecelendirme kuruluşlarını artık çok fazla önemli görmüyorlar"

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, mali piyasaların, kredi derecelendirme kuruluşlarını eskisi kadar çok fazla önemli görmediğini belirtti.
     Schaeuble, "Welt am Sonntag" gazetesine yaptığı açıklamada, kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Almanya'nın istikrarlı olan kredi notunu negatife düşürmesi sonucunda Almanya için faizlerin artmasını beklemediğini ifade ederek, "Son günlerde görüldüğü gibi, mali piyasalar, kredi derecelendirme kuruluşlarını artık çok fazla önemli görmüyorlar" dedi.
     Moody's'in kararını yanlış bulduğunu vurgulayan Schaeuble, krizin Avro Bölgesi için riskler getirdiğini, ancak Almanya'nın ortak para biriminden en fazla faydalanan ülke olduğunu belirtti.
     Faiz seviyesinin şimdi olduğu gibi düşük olmasının masrafları azalttığı için bütçeyi yapan bir bakan olarak kendisi için iyi olduğunu ifade eden Schaeuble, diğer taraftan maliye bakanı için de bunun piyasalarda bir şeylerin düzgün olmadığına işaret ettiğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 97 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir