Almanya Maliye Bakanı Schaeuble: -"Avro borç krizine karşı mücadelede önemli ilerlemeler…

  • Yazı boyutu
Almanya Maliye Bakanı Schaeuble: 
  -"Avro borç krizine karşı mücadelede önemli ilerlemeler…

Almanya Maliye Bakanı Schaeuble: -"Avro borç krizine karşı mücadelede önemli ilerlemeler sağlandı"

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaueble, Avro borç krizine karşı mücadelede önemli ilerlemeler sağlandığını, ancak krizin henüz aşılmadığını belirtti.
     Schaeuble, bugün başkent Berlin'de yaptığı açıklamada, Avrupa'daki karar verme yeteneğinin iyileştiğini belirterek, rekabet edilebilirlikteki farklılıkların azaldığını, Avro ülkelerinde ortalama yeni borçlanmalarının yarı yarıya düştüğünü, güçlü ekonomilerde bütçe açığının azaltılması konusundaki anlaşmalara riayet edildiğini ve yardım programı uygulanan ülkelerin ilerleme sağladıklarını kaydetti.
     Ülkelerin bu yolda devam etme gücü olması durumunda piyasalarda Avro Bölgesi'nin yeniden kazandığı güvenin artacağını belirten Schaeuble, "depresyona düşmek için bir sebebin bulunmadığını" ifade etti.
     Almanya'daki ekonominin yeniden canlandığına işaret eden Schaeuble, yavaşlayan ekonominin toparlandığını, AB komisyonun Almanya'da 2014 yılı için yüzde 2 oranında büyüme olacağını tahmin ettiğini kaydetti.
     İtalya'daki seçimlerden sonra bu ülkedeki gelişmeyi de değerlendiren Schaeuble, İtalya'da istikrarlı bir hükümetin kurulacağına inandığını belirtti.
    
    
    

Bu haberi 91 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir