Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Rösler: -"Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden ayrılması beni…

  • Yazı boyutu
Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Rösler:
  -"Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden ayrılması beni…

Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Rösler: -"Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden ayrılması beni çoktandır korkutmuyor"

Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Philipp Rösler, Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden ayrılması olasılığının kendisini korkutmadığını söyledi.
     Rösler, ARD televizyonunda yayımlanan röportajında, Yunanistan'ın, aldığı yardımların karşılığında sorumluluklarını yerine getirebileceğine artık inanmadığını belirtti.
     "Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden ayrılması beni çoktandır korkutmuyor" diyen Rösler, "Yunanistan sorumluluklarını yerine getiremezse daha fazla ödeme yapılamaz. Böyle bir durumda Yunanlılar Avro Bölgesi'nden ayrılmak isteyebilir" ifadelerini kullandı.
     Reform yapamayan ve sorumluluklarını yerine getiremeyen ülkelerin, bunun sonucuna da katlanması gerektiğini kaydeden Rösler, İspanya'yı ise "iyi bir reformun yolunda gördüğünü", yine de Avrupa Merkez Bankası'nın İspanya hisselerini almaması gerektiğini söyledi.
     Rösler, İspanya'nın, iş adamlarına kredi verebilmesi için iyi işleyen bankalar sistemine ihtiyacı olduğunu belirterek, "Biz İspanyol bankalarına değil, İspanya'ya yardım ediyoruz" dedi.
     Öte yandan, "Der Spiegel" dergisi, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Yunanistan'a daha fazla yardım etmek istemediğini yazdı.
     Derginin haberinde, AB Komisyonu çevrelerinden edinilen bilgilere göre, IMF'nin Yunanistan'a daha fazla para vermek istemediği ifade edildi.
    
    
    

Bu haberi 99 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir