Almanya'da yapılan bir araştırmanın sonucu: -"Yunanistan'ın iflas etmesi, Portekiz, İspanya ve…

  • Yazı boyutu
Almanya'da yapılan bir araştırmanın sonucu:
  -"Yunanistan'ın iflas etmesi,
  Portekiz, İspanya ve…

Almanya'da yapılan bir araştırmanın sonucu: -"Yunanistan'ın iflas etmesi, Portekiz, İspanya ve İtalya'nın iflasını da getirebilir"

Almanya'da yapılan bir araştırmada, Yunanistan'ın iflasını dünya ekonomisinin kaldırabileceği, ancak Portekiz, İspanya ve İtalya'ya güveni sarsarak, bunların da iflasına sebep olabileceği öne sürüldü.
     Almanya'nın önde gelen kuruluşlarından Bertelsmann Vakfı tarafından yapılan ve sonuçları bugün açıklanan araştırmaya göre, Yunanistan'ın Avro bölgesinden çıkmasının doğuracağı sonuçların dünya ekonomisini sarsabileceği belirtildi.
     Araştırmada, Yunanistan'ın iflas etmesinin ve Avro bölgesinden çıkmasını, dünya ekonomisinin aslında kaldırabileceği, ancak böyle bir durumda sermaye piyasalarının Portekiz, İspanya ve İtalya'ya da güvenmeyeceği ve bu nedenle bu ülkelerin de iflas edebileceği kaydedilerek, bunun da dünya ekonomisi için çok ağır bir darbe olacağına işaret edildi.
     Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Philipp Rösler de, Alman ekonomisinin fırtınalı bir dönemden geçtiğini belirterek, Alman hükümetinin 2013 yılı ekonomik büyüme öngörüsünü yüzde 1'den yüzde 0,8'e düşürdüğünü söyledi.
     Rösler, ancak Almanya'nın bu fırtınalı dönemde bile büyüme kaydetmesinin memnuniyet verici olduğunu, birçok verinin 2013 yılında dünya ekonomisinin yeniden canlanacağına işaret ettiğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir