Almanya'da 2013 bütçesi komisyondan geçti

  • Yazı boyutu
Almanya'da 2013 bütçesi komisyondan geçti

Almanya'da 2013 bütçesi komisyondan geçti

Almanya'da 2013 için hazırlanan bütçe, hükümeti oluşturan Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Hür Demokrat Parti (FDP) üyelerinin oylarıyla Bütçe Komisyonu'ndan geçti.
     Komisyonda yaklaşık 13 saat süren görüşmelerin ardından kabul edilen bütçede, 2013 yılında 17,1 milyar avro yeniden borçlanma planlanıyor.
     Bütçede, 2013 yılında toplam gider 302 milyar avro hesaplanırken, vergi gelirleri 260,611 milyar avro, özelleştirme gelirlerinin de dahil edildiği diğer gelirler 24,29 milyar avro olarak öngörüldü.
     Gelecek yıl, yaklaşık 34,8 milyar avroluk yatırım yapılması da planlanıyor.
     Gelecek yılın seçim yılı olduğuna dikkati çeken ana muhalefette bulunan Sosyal Demokrat Parti (SPD), yeniden borçlanmayı biraz daha düşük göstermek için bütçede makyaj yapıldığını öne sürdü.
     Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) bütçe uzmanı Norbert Barthle, bütçeyi savunarak, büyük bir çaba ile hükümet tasarısında yer alan yeniden borçlanmayı aşağı çekmeyi başardıklarını ifade etti.
     Barthle, bunun denk bütçe yolunda ve daha sonraki dönemde borçlanmadan bütçe yapmak için önemli bir adım olduğunu kaydetti.
     Bütçenin, Federal Meclis'ten geçerek kabul edilmesi bekleniyor.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir