Alman-Türk İşadamları, Frankfurt'ta bir araya geldi

  • Yazı boyutu
Alman-Türk İşadamları, Frankfurt'ta bir araya geldi

Alman-Türk İşadamları, Frankfurt'ta bir araya geldi

Alman-Türk İşadamları Derneği (DTU), Frankfurt kentinde bulunan Kültür ve Eğitim Derneği'nde (KUBI) olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Türkiye-nin Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici, Ekonomi Ataşesi Gürol Başaran, Ticaret Ataşesi Gülay Babadoğan Tarakcıoğlu ve çok sayıda işadamı katıldı.
     Dernek başkanı Rukiye Tunç Tuygar, Türk işadamlarının bir çatı altında toplanmasının öneminden bahsederek, derneğin yapmış olduğu faaliyetler ile önemli bir güç elde edilebileceğini söyledi.
     Derneğin eğitim sorumlusu Arif Arslaner ise, Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann-ın sözlerine atıfta bulunarak, başkanın Türk işadamlarının sorunlarıyla yakından ilgilendiğini ve bu sorunların giderilmesi için çalışmalar yapmak istediğini iletti.
     Feldmann-ın sorunların çözümü konusunda öncelikli olarak Türk işadamlarının bir araya gelerek ne tür sorunlar yaşadıklarının tespit edilmesi gerektiğini ve sonrasında kendisinin özel bir birim oluşturacağını söyleyen Arslaner, DTU-nun Türk vatandaşlarına önem veren bir belediye başkanının bulunduğu şehirde yer almasının avantajından bahsetti.
     Başkonsolos Ekici de toplantıdaki konuşmasında işadamlarının bir araya gelerek yaptıkları çalışmaların memnuniyet verici olduğunu ifade etti.
     Ekici, işadamlarının her zaman yanında olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde Alman makamlarına resmi ziyaretlerde bulunacağını hatırlattı. Ekici, "Bu ziyaretlerimde vatandaşlarımızın eğitim sorunları ve işadamlarımızın sorunlarını aktaracağım" dedi.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir